آشپزی

طرز تهیه چزنک؛ نان را با طعمی متفاوت بپزیم

نان چزنک رغو، شلکینه یا شله کینه، نان سنتی در استان های لرستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان است که در این استان ها نام های متفاوت و نزدیک به هم را دارد. پخت سنتی این نان روی ساج و اجاق های هیزمی بوده اما می توان آن را با اجاق های گازی جدید و فر آماده کرد.

14 دی 1399

طرز تهیه آش شله قلمکار برای ماه رمضان؛ جذاب مثل آشپزی ایرانی

آش شله قلمکار همواره جزو سخت ترین غذاها بوده و معمولا کمتر کسی آن را در وعده های غذایی می گنجاند. هم سخت است هم مواد اولیه زیادی دارد و هم زمان طبخ آن طولانی است. برای همین هم هست که آش شله قلمکار را مخصوص نذری ها و برخی مراسم های خاص می دانیم. با این حال...

9 دی 1399

ترامپ: به ایرانی ها گفتم بعد از انتخابات همه چیز سخت تر خواهد شد

ایسنا نوشت : رئیس جمهوری امریکا بار دیگر مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات 2020 ایران برای انعقاد توافقی جدید با وی تماس خواهد گرفت.

28 آبان 1399

خورش ماست هندی تند و خوشمزه

در گزارش زیر طرز تهیه خورش ماست هندی را به شما آموزش می دهیم.

19 شهریور 1399

آموزش پخت نان روغنی برساق خوشمزه و ساده

نان روغنی یکی از انواع نان هایی است که به عنوان میان وعده می توان آن را مصرف کرد. این نان خوشمزه را به راحتی در منزل می توان تهیه کرد. با ما همراه باشید تا شما را با طرز تهیه نان روغنی آشنا کنیم.

6 اردیبهشت 1399

شور زندگی در بالکن خانه های ایتالیایی(

در ظهر روز شنبه مردم چند شهر قرنطینه ایتالیا از بالکن های خود بیرون آمده و پزشکان و پرستاران خود را به عنوان نیروهای خط مقدم تشویق کردند.

29 اسفند 1398

پرستار سالمند در منزل و آنچه در خصوص او باید بدانیم

پرستار سالمند کیست و اینکه چه وظایفی دارد سؤالی است که در ذهن بسیاری از ما همچنان مبهم است.

1 اسفند 1398

جشنواره غذاهای سنتی یلدا فردا در خیابان بهنود

جشنواره غذاهای سنتی یلدا به همت مراکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه 10، با هدف آشنایی شهروندان با غذاهای وی ژه شب یلدا در خیابان بهنود برگزار می گردد.

13 بهمن 1398