چند ساعت در شبانه روز بشینیم، بایستیم و بخوابیم؟

به گزارش رپید دانلود، متخصصان دانشگاه صنعتی سوینبرن استرالیا رفتار 2000 نفر را در بازه زمانی 24 ساعته تجزیه و تحلیل کردند تا برای دستیابی به سلامتی مطلوب و بهینه، ترکیبی مناسب از تمرین بدنی و استراحت را معین نمایند.

چند ساعت در شبانه روز بشینیم، بایستیم و بخوابیم؟

زمان بندی و تفکیک ایده آل تقریبا به این شکل بود که هشت ساعت خواب، پنج ساعت ایستادن، شش ساعت نشستن و تقسیم چهار ساعت برای فعالیت بدنی سبک و میانه.

رعایت این تقسیم بندی به کنترل قند خون و ارتقای سلامتی قلب یاری می نماید.

فعالیت بدنی میانه تا شدید می تواند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری باشد یا دویدن آهسته، برای فعالیت بدنی سبک هم می توان هر فعالیتی از پیاده روی گرفته تا آشپزی و کار خانه یا حتی خندیدن با صدای بلند را به لیست اضافه کرد.

به گزارش ایندیپندنت، گروه تحقیقاتی دانشگاه سوینبرن به افراد توصیه می نماید شب ها هشت ساعت و 20 دقیقه بخوابند تا سلامتی کلی شان حفظ گردد و از خوابیدن کمتر یا بیشتر از مقدار توصیه شده اجتناب نمایند.

این تحقیق تاییدی بر توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا است که تاکید می نماید دست کم هفت ساعت خواب شبانه داشته باشیم. خطرات کم خوابی به خوبی معین و مستند شده است اما خوب است بدانیم که خواب بیشتر از 9 ساعت در شب با افزایش خطر سکته مغزی مرتبط است.

متخصصان تاکید کردند که صرف زمان کمتر برای نشستن و زمان بیشتر برای ایستادن، انجام دادن فعالیت های بدنی و خواب کافی، بر سلامتی قلب و عروق تاثیرگذار است. رعایت این زمان بندی فعالیت ها طیف گسترده ای از نشانگرهای سلامتی را در برمی گیرد و 24 ساعتی را شکل می دهد که به سلامت کلی بهتر منجر خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1637

به "چند ساعت در شبانه روز بشینیم، بایستیم و بخوابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند ساعت در شبانه روز بشینیم، بایستیم و بخوابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید