اخبار سیاسی

سفر مصطفی الکاظمی به اروپا زودهنگام و بدموقع بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، زیتون الدلیمی نماینده مجلس عراق از ائتلاف القوی العراقیه در سخنانی به موضع گیری درباره سفر اروپایی مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور پرداخت.

3 آذر 1399

خبرنگاران پوتین با اردوغان درباره اوضاع قره باغ گفت وگو کرد

مسکو - خبرنگاران - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت وگویی تلفنی با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود، با وی در مورد اوضاع قره باغ مذاکره کرد.

2 آذر 1399

مقاله: دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)

حدود 6 هزار نفر در بخش های مختلف این دانشگاه کار می نمایند و جامعه ای پویا، سرزنده و با انگیزه خلق نموده اند که ریشه در بیشتر از 200 سال آموزش آکادمیک حرفه ای دارد. دانشجویان دانشگاه دالهاوزی به دوره های مختلف و متنوع آموزشی در 13 دانشکده دسترسی دارند؛ چه...

30 آبان 1399

ترامپ: به ایرانی ها گفتم بعد از انتخابات همه چیز سخت تر خواهد شد

ایسنا نوشت : رئیس جمهوری امریکا بار دیگر مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات 2020 ایران برای انعقاد توافقی جدید با وی تماس خواهد گرفت.

28 آبان 1399

داروی کرونای بومی جلوی مرگ و میر روزانه را می گیرد ، 2 میلیون دوز از داروی کرونا امحا شده است

مطرح شدن بحث ساخت داروی کرونا در ایران در صحن علنی مجلس بحث و جدل های بسیار زیادی را رقم زد. اکنون این ادعا که از سوی احمدحسین فلاحی، نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح شده به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

28 آبان 1399

دولت ارمنستان 10 رهبر مخالف را دستگیر کرد

سازمان پیگیری قضایی ارمنستان خاطرنشان کرد که پلیس ایروان ده تن از رهبران مخالفان دولت را به خاطر ساماندهی تظاهرات اخیر در این کشور دستگیر کرد.

25 آبان 1399

بحران کرونا: شرقی های پیروز و غربی های سرگردان

چین و بسیاری دیگر از کشورهای شرق آسیا در مهار پاندمی کرونا پیروز عمل نموده اند در حالی که کشورهای نیمکره غربی در آزمون مقابله موثر با کرونا نمره قبولی نگرفته اند.

24 آبان 1399

شورش علیه ایران در اروپا

خبرنگاران : نماینده ویژه آمریکا در ادامه کوشش برای متقاعد کردن متحدان اروپایی به پیروی از مواضع واشنگتن علیه برطرف تحریم تسلیحاتی و برنامه هسته ای ایران، به آلمان سفر کرد.

22 آبان 1399

قیمت نفت افزاریش یافت

خبرنگاران-قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر خوش بینی به تدابیر محرک مالی بیشتر آمریکا و مرخص شدن دونالد ترامپ از بیمارستان، افزایش پیدا کرد.

20 آبان 1399

آشفتگی در ستاد انتخاباتی ترامپ بعد از اولین مناظره

مقام های ستاد انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا می گویند او در مناظره تلویزیونی، یکی از فرصت هایش برای جذب رأی دهندگان را از دست داد و اکنون ستاد او در نگرانی و حیرت به سر می برند.

15 آبان 1399

ملاقات لاوروف با مخالفان دولت سوریه

وزیر خارجه روسیه با نمایندگان مخالفان دولت سوریه آخرین تحولات و کوشش ها برای احیای حل و فصل سیاسی در این کشور را مورد آنالیز قرار داد.

12 آبان 1399

واکسن کرونای ساخت روسیه به زودی عرضه می گردد

روسیه از عرضه واکسن ویروس کرونا زودتر از زمان مورد انتظار اطلاع داد.

11 آبان 1399

ملاقات میشل عون و نخست وزیر مکلف درباره تشکیل دولت لبنان

منابع خبری از ملاقات نخست وزیر مکلف و رئیس جمهوری لبنان طی امروز (شنبه) درباره تشکیل دولت این کشور خبر دادند.

5 آبان 1399

شوخی لاوروف با ادّعای آمریکا درباره مداخله انتخاباتی روسیه، چین و ایران!

وزیر امور خارجه روسیه، سخنگوی این وزارتخانه و سخنگوی کرملین، به ادامه اتهامات مطرح شده درباره دخالت در انتخابات آمریکا واکنش نشان داده و حدس و گمان های بدون شواهد منطقی در این رابطه را مورد توجه قرار دادند.

4 آبان 1399

برگزاری نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال

نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور سرپرست و دبیرکل این فدراسیون برگزار گردید.

30 مهر 1399

تسهیلات دانشگاه امیرکبیر برای دانشجویان شهریه پرداز ، اعلام نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها در شرایط کرونایی

رئیس دانشگاه امیرکبیر نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها را برای سال تحصیلی جدید تشریح کرد.

30 مهر 1399

موضع گیری مصطفی ادیب پس از رایزنی با میشل عون در کاخ بعبدا

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، مصطفی ادیب نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در سخنانی از کاخ بعبدا پس از دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان، گفت: من رئیس جمهور را در جریان رایزنی های پارلمانی که انجام داده ام قرار دادم.

29 مهر 1399

در صورت پرداخت جریمه به ویلموتس، این مبلغ از منابع دولتی برداشت نخواهد شد

معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: تنها زمانی فدراسیون فوتبال از این معاونت درخواست یاری بنماید، معاونت حقوقی با رعایت اصول استقلال و عدم دخالت در امور، اقدام به یاری به این نهاد خواهد نمود.

28 مهر 1399

امنیت منطقه ای و انتقال فناوری های دفاعی آنالیز می گردد

وزیر دفاع در بدو ورود به مسکو با اشاره به همکاری های دفاعی و امنیتی تهران و مسکو گفت: موضوعات مختلفی از جمله امنیت منطقه ای، انتقال فناوری های دفاعی، تبادل تجربیات دفاعی-نظامی در این سفر به طور مفصل مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت.

26 مهر 1399

بایدن و شکست ناپذیری آن

انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا در حالی کمتر از 70 روز دیگر برگزار می گردد که ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی این کشور از یک سو و تداوم اختلافات سیاسی میان جمهوری خواستار و دموکرات ها از سوی دیگر به چالشی عظیم برای هیأت حاکمه این کشور تبدیل شده است. ...

24 مهر 1399
تعداد: (161)