زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند

به گزارش رپید دانلود، معاون وزیر امورخارجه کشورمان توضیح داد: اکنون زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند.

زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره نماینده ارشد ایران در رایزنی های وین در گفت وگو با شبکه پرس تی وی گفت که باوجود اینکه پیشرفت های خوبی در فرایند مذاکرات حاصل شده اما هنوز بر سر بعضی موضوعات کلیدی باید به توافق دست یافت.

عراقچی خطر نشان کرد: این، طرف دیگر است که باید تصمیمات سختی بگیرد. اکنون زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیات سخت خود را بگیرند و ما امیدواریم که بتوانند این کار را انجام دهند.

انریکه مورا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پس از برگزاری نشست روز چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام در وین گفت که بر این باور است، توافق درخصوص برجام در دور بعدی رایزنی های وین که قرار است هفته آینده انجام گردد، به دست خواهد آمد.

وی در این باره گفت: من اطمینان دارم دور بعدی مذاکرات همانی خواهد بود که در آن توافق نهایی حاصل می گردد.

همچنین تروئیکای اروپا پش از برگزاری این نشست در بیانیه ای تاکید کردند: ما باز هم به پیشرفت هایی دست یافتیم و بخش های مهم توافق آینده ترسیم شده است اما سخت ترین تصمیمات در پیش است. ما بر این اساس عمل نموده ایم که تا زمانی بر سر همه چیز توافق نگردد، توافق نهایی حاصل نخواهد شد.

دیپلمات های این سه کشور در ادامه این بیانیه خاطر نشان کردند: همه ما می دانیم که زمام (در مذاکرات وین) به نفع هیچکس پیش نمی رود. زمان تصمیم گیری فرارسیده است. ما هفته آینده دوباره گردهم جمع می شویم.

به دنبال بیش از یک هفته گفت وگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، کمیسیون مشترک برجام شامگاه چهارشنبه در گراندهتل وین تشکیل جلسه داد.

همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های انجام شده تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری فرایند گفت وگوها در روزهای آینده با هدف یافتن راهکار هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفت وگوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت ها عزیمت نمایند و مذاکرات ظرف روزهای آینده از سر گرفته گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1029

به "زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید