کرونا در اروپا، از افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر تا تشدید محدودیت ها

به گزارش رپید دانلود، جدیدترین اخبار کرونایی از به قرنطینه رفتن وزیر اقتصاد آلمان در اثر ارتباط با بیمار کرونایی و ابتلای وزیر دفاع و رئیس مجلس لیتوانی به این بیماری و همچنین مرگ 634 فرانسوی در یک روز بر اثر ابتلا به کرونا حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر تا تشدید محدودیت ها

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا زمستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه داشته و ابعاد گسترده تری به خود گرفته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین اخبار کرونایی حاکی از آن است که شیوع گسترده موج دوم کرونا در آستانه کریسمس نگرانی های زیادی را در بین مقامات آلمانی ایجاد نموده است.

هلگا براین، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان خواهان رفتار محتاطانه شهفرایندان در آستانه کریسمس شده است.

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان هم در این باره گفته است: از زمان اجرایی شدن محدودیت های جدید از دوم نوامبر ما تنها پیروز شده ایم صعود بسیار شدید و شیب دار نمودار مبتلایان را متوقف کنیم.

وی با اشاره به فرایند پایدار تعداد مبتلایان در کشور و آمار بسیار بالای مبتلایان گفت: ما همه می دانیم که این آمارها باید به صورت پایدار به سطح بسیار پایین تری برسد.

سخنگوی دولت آلمان همچنین شمار تلفات کرونا در کشورش را بسیار بالا ارزیابی نموده و گفت: حدود 200 تا 250 نفر روزانه جان خود را در کشور در اثر ابتلا به کرونا از دست می دهند. این چیزی است که باید بیشتر درباره آن فکر کنیم و نمی توانیم یک دقیقه آن را هم بپذیریم.

آمار مبتلایان به کرونا در آلمان در حال افزایش است. بر اساس گزارش های منتشر شده ایالات آلمان می خواهند محدودیت های کرونایی موجود را تا 20 دسامبر (30 آذر ماه) تمدید نموده و در صورت لزوم آن را تشدید نمایند. همچنین طولانی تر شدن تعطیلات کریسمس در دستور کار ایالات آلمان است.

در این میان مالو دریر، نخست وزیر ایالات راینلند- فالتز امیدها برای کاهش به زودی محدودیت ها را ناامید نموده و در گفتگویی با خبرگزاری آلمان گفته است: در حال حاضر مطمئنا می توان گفت که طی ماههای آینده باید همچنان با محدودیت ها زندگی کنیم.

صدر اعظم آلمان و نخست وزیران ایالات این کشور تصمیم دارند هفته آینده درباره راهکارهای جدید برای مقابله با کرونا با هم مشورت نمایند.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان هم از مرز 900 هزار نفر عبور کرد.

نگرانی شهفرایندان آلمانی درباره چگونگی گذراندن تعطیلات کریسمس در کنار بحران کرونا

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که بحران کرونا همچنین بر نگرانی های شهفرایندان آلمانی با نگاهی به در پیش رو بودن کریسمس تاثیر گذاشته است. این نظر سنجی از طرف موسسه فورسا و از بین هزار نفر از شهفرایندان آلمانی اجرا شده است.

بر این اساس 54 درصد شهفرایندان آلمانی نگرانند که یکی از اعضای خانواده آن ها مجبور باشند تعطیلات کریسمس را در رختخواب و یا در بیمارستان سپری نمایند.

41 درصد هم می ترسند که به دلیل این بحران کرونا مجبور شوند کریسمس سال جاری را در محفلی کوچک و یا تنها جشن بگیرند. 23 درصد هم نگرانند نتوانند در تعطیلات کریسمس به سفر بفرایند.

وزیر اقتصاد آلمان برای بار دوم به قرنطینه رفت

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم به دلیل ابتلای یکی از نزدیکانش به کرونا برای بار دوم به قرنطینه رفته است. این خبر را وزارت اقتصاد آلمان اعلام نموده است. وزیر اقتصاد آلمان در حال حاضر وظایف و مسئولیت های خود را از قرنطینه انجام می دهد.

واکسیناسیون بخش اعظمی از شهفرایندان اسپانیایی تا تابستان آینده

نخست وزیر اسپانیا هم گفت که قسمت اعظمی از شهفرایندان این کشور تا تابستان علیه کرونا واکسینه می شوند.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در لیتوانی

در کشور لیتوانی هم شمار مبتلایان روزانه با 2272 مورد در 24 ساعت گذشته رکورد بالایی را بدست آورد. به این ترتیب از آغاز بحران کرونا بیش از 42 هزار نفر در این کشور کم جمعیت اروپایی به کرونا مبتلا شده و 357 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ابتلای رئیس مجلس و وزیر دفاع لیتوانی به کرونا

رئیس مجلس و وزیر دفاع لیتوانی هم در بین مبتلایان جدید به کرونا قراردارند. این دو مقام اروپایی اعلام نموده اند که روز پنج شنبه تست کرونایشان مثبت اعلام شده و حالا بدون علامت در قرنطینه به سر می برند.

وزیر بهداشت لیتوانی هم با توجه به ابتلای چندین نماینده مجلس این کشور به کرونا اعلام نموده که کار این مجلس که تازه در ماه اکتبر انتخاب شده بود برای حداقل دو هفته به تعویق می افتد.

دولت آلمان از روز یکشنبه تمام لیتوانی و لتونی را جزو منطقه خطر کرونایی اعلام نموده و درباره سفر به این کشورها به شهفرایندانش هشدار داده است.

با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا دولت لیتوانی یک قرنطینه سختگیرانه را از تاریخ 7 نوامبردر تمام این کشور اعمال نموده است.

طرح تست جمعی معلمان و نیروهای پلیس در اتریش

اتریش هم طرح تست های جمعی از معلمان و نیروهای پلیس را در دستور کار خود قرار داده است. بر اساس اعلام دولت، این طرح بعد از سرانجام قرنطینه سراسری در تاریخ 5 و 6 دسامبر برگزار می گردد.

تمدید شرایط اضطراری در پرتغال

پرتغال هم به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید به کرونا شرایط اضطراری در این کشور را تا دو هفته دیگر و تا 7 دسامبر تمدید می نماید.

تشدید محدودیت ها در فنلاند

کشور فنلاند هم محدودیت ها برای مهار کرونا را تشدید می نماید. بر این اساس در پایتخت این کشور تجمعات با بیش از 20 نفر در فضاهای بسته ممنوع شده است. این محدودیت ها از روز دوشنبه به مدت 3 هفته اعمال می گردد.

بیش از 22 هزار ابتلا روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای حدود 22964 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور خبر داده و 254 مورد هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

634 مرگ کرونایی روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی فرانسه هم از ابتلای 22882 مور جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده اند. 634 نفر هم در عرض 24 ساعت در اثر ابتلا به این بیماری در این کشور جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمار مبتلایان جدید به کرونا در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2109170 نفر به کرونا مبتلا شده و 48265 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1589219 نفر به کرونا مبتلا شده و 42619 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

انگلیس هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 1473508 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و54286 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 1354767 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 48569 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 902282 نفر به کرونا مبتلا شده و 14079 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 660

به "کرونا در اروپا، از افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر تا تشدید محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر تا تشدید محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید