کرونا در اروپا، از پیش بینی کاهش رشد مالی آلمان تا تداوم بازگشت محدودیت ها در اتریش

به گزارش رپید دانلود، جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از پیش بینی کاهش رشد مالی چشمگیر در آلمان و بازگشت بعضی محدودیت ها در دومین ایالت اتریش به دلیل افزایش آمار مبتلایان خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از پیش بینی کاهش رشد مالی آلمان تا تداوم بازگشت محدودیت ها در اتریش

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا بخصوص بعد از کاهش مجدد محدودیت ها شیوع دوباره در بعضی کشورها را شروع نموده و مقامات اروپایی را به شدت نگران نموده است.

چشم انداز تیره کرونایی شهفرایندان آلمانی

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که بر اساس جدیدترین نظرسنجی بیشتر شهفرایندان آلمانی انتظار دارند که محدودیت های کرونایی همچنان حداقل تا 6 ماه دیگر بر زندگی روزمره آن ها حاکم باشد.

حدود یک چهارم شهفرایندان هم نگرانند که زندگی آن ها همچنان در بیش از یک سال دیگر هم به شرایط نرمال بازنگردد.

این نظرسنجی توسط انستیتو مک کنزی و از بین بیش از هزار شهفرایند واجد شرایط اجرا شده است. حدود 47 درصد شرکت نمایندگان هم انتظار دارند که در عرض 6 ماه آینده بازگشت به زندگی نرمال اتفاق بیفتد.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که بیش از نیمی از شهفرایندان آلمانی انتظار دارند که بحران کرونا در ماه های آینده خسارات مالی زیادی را به بار آورد.

همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که رغبت به سفر با هواپیما و رفتن به صندلی های عمومی شلوغ هم در بین شهفرایندان به شدت کاهش پیدا نموده است.

تجدیدنظر رئیس جمهور صربستان درباره بازگشت محدودیت ها بعد از اعتراضات خشونت بار

بعد از اعتراضات گسترده علیه طرح بازگشت مجدد محدودیت ها در بلگراد هم رئیس جمهور صربستان در تصمیمات خود در این باره بازنگری کرد.

شب گذشته تظاهرات مردمی در اعتراض به اعمال اقدامات محدود نماینده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در بلگراد (پایتخت صربستان) که ابتدا بصورت مسالمت آمیز شروع شده، به تدریج به خشونت کشیده شد. مردم خشمگین به سمت نیروهای انتظامی بطری و مواد آتش زا پرتاب کردند و پلیس هم با شلیک گاز اشک آور به آنها پاسخ داده و سعی در متفرق کردن جمعیت داشت.

این درگیریها به زخمی شدن جدی 43 نفر از نیروهای پلیس و 17 تن از تظاهرات نماینده منجر شد.

اعتراضات در صربستان از تاریخ 7 جولای (17 تیر ماه) و پس از آن شروع شد که الکساندر ووچیچ رئیس جمهوری این کشور به دلیل وخیم تر شدن شرایط شیوع کرونا، قانون محدودیت تردد را به اجرا گذاشت. بر اساس این مقررات، تجمع بیش از 5 نفر در صربستان ممنوع شده است.

دولت انگلیس هم می خواهد با یک بسته یاریی میلیاردی برای شرکت ها ازبیکاری گسترده جلوگیری کند. بر اساس اطلاعات مقامات این کشور انگلیس می خواهد برای این منظور حدود 33.3 میلیارد یورو را در اختیار قرار دهد.

مذاکرات برای لغو محدودیت های سفر بین آمریکا و اروپا

وزیر امور خارجه آمریکا هم اعلام نموده که در مذاکرات با اروپا پیشرفت هایی برای لغو دوجانبه محدودیت های سفر کرونایی ایجاد شده است.

تاکید ایتالیا و اسپانیا بر لزوم توافق سریع درباره بسته یاری های مالی کرونایی اروپا

سران کشورهای ایتالیا و اسپانیا هم بر توافق سریع درباره صندوق یاری های میلیاردی برنامه ریزی شده از طرف کمیسیون اروپایی برای مقابله با عواقب کرونا تاکید نمودند.

سران این دو کشور اروپایی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در مادرید بیان کردند که جولای باید ماه توافق باشد. نخست وزیر ایتالیا هم خواهان تعجیل در فرایند توافق در این باره شد.

بر اساس اطلاعات دولت دانمارک از این پس جهانگرد ها از این کشور این امکان را دارند که قبل ازعزیمت سلامت خود در برابر کرونا را تایید نمایند.

رکورد بالای مبتلایان در 24 ساعت در رومانی

رومانی هم از رکورد بالای آمار مبتلایان به کرونا در عرض 24 ساعت گذشته اطلاع داده است. ستاد بحران مدیریت کرونا در این کشور از ابتلای حدود 555 نفر به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده که از 11 آوریل بی سابقه بوده است.

بازگشت محدودیت ها در دومین ایالت اتریش

بعد از اتریش علیا در کرنتن هم به عنوان دومین ایالت اتریش محدودیت های کرونایی مجددا به دلیل شیوع کرونا اعمال می گردد و استفاده از ماسک در بعضی مناطق اجباری می گردد.

صدر اعظم اتریش در سخنانی با اشاره به اینکه خطر کرونا هنوز رفع نشده است از تمهیدات دولت برای مقابله هر چه بهتر با موج دوم احتمالی کرونا و شیوع های منطقه ای اطلاع داد.

وی تاکید نمود که خطر کرونا حتی با وجود اینکه ما بهتر از کشورهای دیگر از آن عبور نموده ایم رفع نشده است.

وی اقدامات و محدودیت های جدید در ایالت اتریش علیا برای مقابله با شیوع مجدد کرونا در این منطقه را ستود و گفت: ما می خواهیم همه اقدامات لازم را انجام دهیم که این خوشه های منطقه ای شیوع کرونا به آتش سوزی سراسری در همه اتریش منجر نگردد.

اخیرا اوبراسترایش یا اتریش علیا به عنوان اولین ایالت این کشور به دلیل شیوع مجدد کرونا قاعده استفاده اجباری از ماسک را اعمال نموده است.

پیش بینی کاهش رشد مالی چشمگیر در آلمان

بر اساس ارزیابی انستیتو ایفوی آلمان بحران کرونا در اولین نیم امسال میلادی به کاهش رشد مالی شدید در شرق آلمان منجر شده است. به گفته یکی ازمقامات این انستیتو فراوری ناخالص ملی در این منطقه آلمان در امسال میلادی حدود 5.9 درصد کاهش خواهد داشت. این انستیتو همچنین برای ایالت زاکسن کاهش حدود 6.7 درصدی رشد مالی را پیش بینی نموده است.

انستیتو ایفو همچنین در امسال میلادی انتظار کاهش 6.7 درصدی فراوری ناخالص ملی در سراسر آلمان را دارد.

بخش توریسم آلمان زیر تیغ کرونا

همچنین بحران کرونا به بخش توریسم آلمان هم به شدت آسیب رسانده و با وجود کاهش محدودیت های کرونایی میزن اقامت در هتل ها حدود 57 درصد نسبت به این ماه در سال گذشته کاهش داشته است. این خبر را اداره آمار آلمان روز پنج شنبه بیان کرد.

افزایش آمار مبتلایان در اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا حدود 299593 نفر به کرونا مبتلا شده و 28396 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم بد اساس جدیدترین آمارها تا به حال 289979 نفر به کرونا مبتلا شده و 44517 نهم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 242149 نفر به کرونا مبتلا شده و 34914 نفر هم در اثرابتلا به آن جان باخته اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم 198765 نفر به کرونا مبتلا شده و 9115 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در فرانسه هم 169473 نفر به کرونا مبتلا شده و 29965 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 403

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی کاهش رشد مالی آلمان تا تداوم بازگشت محدودیت ها در اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی کاهش رشد مالی آلمان تا تداوم بازگشت محدودیت ها در اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید