معاون وزیر خزانه داری آمریکا: اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد

به گزارش رپید دانلود، خبرنگاران : به دنبال جلسه والی آدیمو با انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که دولت بایدن هزینه ها و مزایای تحریم های مالی را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها یک ابزار قوی و قابل اجرا در سیاست خارجی هستند.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا: اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد

به گزارش به نقل از ایرنا، رویترز نوشت، معاون وزیر خزانه داری امریکا چهارشنبه شب گفت که تحریم ها گرچه موفقیت هایی برای دستیابی به اهداف درپی داشته اما چالش های پیش بینی نشده ای را نیز ایجاد کرده است.

به دنبال جلسه والی آدیمو با انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای اقتصادی، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که دولت بایدن هزینه ها و مزایای تحریم های اقتصادی را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها یک ابزار قوی و قابل اجرا در سیاست خارجی هستند.

وی افزود: تحریم ها برای حل امنیت ملی و چالش های اقتصادی بین المللی به ابزار اولیه تبدیل شده اند.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا ادامه داد : از آنجا که ایالات متحده با تغییر نظم بین المللی روبرو است و با توجه به این که آنها برای سال ها و دهه های آینده همچنان گزینه قوی و قابل توجهی برای سیاست گذاران به حساب می آید، وزارت خزانه داری در حال ارزیابی هزینه ها و مزایای استفاده از تحریم ها در هر مورد است.

دولت ترامپ در مدت چهارسال ریاست جمهوری برای پیشبرد سیاست های یکجانبه گرایانه خود تحریم های ظالمانه ای علیه ایران، کوبا، ونزوئلا و کره شاقتصادی اعمال کرد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا نیز در حالی که تنها 120 روز از آغاز دولت وی می گذرد مانند دولت پیشین برای پیشبرد سیاست های آمریکا از اعمال تحریم ها استفاده کرده و هفته گذشته دولت وی تحریم هایی را به بهانه های واهی علیه روسیه اعمال کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 980

به "معاون وزیر خزانه داری آمریکا: اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر خزانه داری آمریکا: اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید