خبرنگاران گارد ملی آمریکا برای مقابله با کرونا وارد عمل شد

به گزارش رپید دانلود، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه اظهار داشت مقامات دولت فدرال از گارد ملی آمریکا برای سه ایالت نیویورک، کالیفرنیا و واشنگتن که به شدت مورد ضربه کرونا قرار گرفته اند، استفاده می نمایند.

خبرنگاران گارد ملی آمریکا برای مقابله با کرونا وارد عمل شد

دونالد ترامپ در نشست خبری کارگروه مقابله با گسترش کرونا در آمریکا با اعلام این مطلب، اضافه نمود: با توجه به شرایط اضطرار ملی، دولت فدرال، 100 بودجه اعزام این نیروها را به منظور متوقف کردن ویروس کرونا که با راهنمایی فرمانداران انجام می گردد، تامین خواهد نمود.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت اصلی متوجه فرمانداران است، ادامه داد: ما آنها را دنبال خواهیم کرد و امیدواریم که آنها بتوانند کار خود را انجام دهند و فکر می کنم آنها خواهند توانست. من امروز دقایقی پیش با هر سه فرماندار صحبت کردم و آنها از آنچه می خواهیم انجام دهیم، بسیار راضی هستند.

ترامپ در شرایطی دستور اعزام گارد ملی را صادر نموده است که شهردار نیویورک روز یکشنبه خاطرنشان کرد اگر اقدامی انجام ندهند، مردم خواهند مرد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت ترامپ، خواهان آن شده بود که از امکانات ارتش برای مقابله با گسترش بیماری و تامین تجهیزات مورد احتیاج، استفاده نمایند.

بنابر آخرین گزارش ها، 33 هزار و 73 نفر مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده اند و نزدیک به 400 نفر هم جان خود را از دست داده اند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین دستور داده است چهار ایستگاه عظیم پزشکی با 1000 تخت به نیویورک، هشت ایستگاه عظیم پزشکی فدرال با 2 هزار تخت برای کالیفرنیا و سه ایستگاه پزشکی کوچک با 1000 تخت برای واشنگتن اعزام شوند.

ترامپ گفت این منابع باید ظرف 48 ساعت آینده در نیویورک و کالیفرنیا باشد. همچنین یک کشتی پزشکی هم به لس آنجلس ارسال خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا اخیرا با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین تماسی داشته است یا خیر، گفت: بله تماس داشته ام اما زمان آن یادم نیست. این شرایط، چیزی نیست که او بخواهد.

ترامپ اضافه نمود: ما توافق جدیدی با چین بسته ایم و آنها محصولات کشاورزی ما را می خرند. آنها کشوری قوی هستند و احتیاجی به یاری دیگران ندارند.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفته است ممکن است تعطیلی کارگاه ها و صنایع مختلف ممکن است 10 تا 12 هفته به طول بینجامد، آیا حقوق ماهانه آنها پرداخت خواهد شد، اظهار کرد: ما چیزی که باید انجام دهیم این است که در این جنگ پیروز شویم، جنگ با ویروس. هرکاری که برای این کار لازم باشد، انجام می دهیم.

نامه به ایران و کره شمالی

ترامپ بار دیگر مدعی شد به تعدادی از کشورها از جمله کره شمالی و ایران نامه فرستاده و آمادگی خود را برای یاری به آنها در مقابله با کرونا اعلام نموده است.

وی ادامه داد: آگر آنها به یاری احتیاج دارند، ما به آنها یاری خواهیم کرد.

شرایط بحرانی در ایالت های آمریکا به خوبی نشان می دهد دولت فدرال آمریکا در تصمیم گیری برای کاهش بحران ناشی از ویروس کرونا ضعیف بوده و حتی قادر نیست در داخل کشور تجهیزات مورد احتیاج را فراهم سازد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم روز یکشنبه به اظهارات چندباره مقام های آمریکایی مبنی بر آمادگی برای ارسال یاریهای دارویی و درمانی در صورت درخواست ایران اشاره کردند و گفتند: صحبتهای آمریکایی ها جزو حرف های بسیار عجیب است زیرا اولاً خودشان دچار کمبود شدید دارو و تجهیزات پیشگیری از بیماری هستند و بعضی مسئولانشان صراحتاً از این کمبودهای وحشت آور سخن به میان آورده اند، بنابراین آنها اگر امکاناتی دارند به مردم خودشان برسند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 237

به "خبرنگاران گارد ملی آمریکا برای مقابله با کرونا وارد عمل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گارد ملی آمریکا برای مقابله با کرونا وارد عمل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید