خبرنگاران تجهیز 100 خانه ورزش روستایی در خوزستان

به گزارش رپید دانلود، اهواز - خبرنگاران - مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از تجهیز یک صد خانه ورزش روستایی در خوزستان اطلاع داد و گفت: هدف از انجام این کار گسترش ورزش در مناطق محروم و کم برخوردار است.

خبرنگاران تجهیز 100 خانه ورزش روستایی در خوزستان

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران افشین حیدری شنبه شب در نشست شورای ورزش خوزستان که در اهواز برگزار گردید گفت: سال گذشته در حوزه زیرساخت پروژه های بسیاری افتتاح شد و باید گفت خوزستان در پروژه های عمرانی در دست اقدام و در حال تکمیل استان اول کشور است.

وی اضافه کرد: از سال 96 تا به امروز بیش از 280 پروژه عمرانی ورزشی نیمه تمام در استان خوزستان وجود داشت که بخش زیادی از این پروژه ها با استفاده از ظرفیت قانونی به بخش خصوصی واگذار شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: از ابتدای سال 96 تا به امروز هفت هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای ورزش خوزستان در نظر گرفته شد که بخشی از آن تخصیص داده شده است همچنین امیدواریم طی سه سال آینده بسیاری از زیرساخت های ورزشی استان به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: 12 پروژه عمرانی استان با اعتبار 910 میلیارد ریال به عنوان پروژه شاخص انتخاب شد که در امسال به بهره برداری خواهد رسید اگرچه باید گفت که هنوز در بحث زیرساخت ورزشی در استان مسائلی داریم که احتیاج به یاری مسئولان است. این 12 پروژه که یکی از مهمترین آنها مجموعه کوی طلاب اهواز است با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهند شد.

حیدری با بیان اینکه در سال گذشته 200 ملی پوش خوزستانی داشتیم گفت: در سال 98 ورزشکاران استان به همت هیات های ورزشی 2 هزار و 190 مدال کشوری، 180 مدال بین المللی، 58 مدال آسیایی و 27 مدال جهانی کسب کردند همچنین 194 تیم ورزشی در لیگ های مختلف داشتیم که این موضوع نشان می دهد خوزستان قطب اول ورزش کشور است.

وی در ادامه به استادیوم غدیر اهواز اشاره نمود و گفت: استادیوم غدیر کمتر از 10 سال افتتاح شده و جز پنج استادیوم برتر کشور است اما پشتوانه اقتصادی برای حفظ و نگهداری آن وجود نداشت. این استادیوم بعد از سیل استان آسیب جدی دید که باید مسائل آن به طور اساسی رفع می شد که خوشبختانه با یاری وزیر ورزش ردیف بودجه دائمی برای نگهداری این استادیوم در نظر گرفته شد. همچنین قرار شد یک ساختمان اداری در این مکان احداث گردد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اضافه کرد: برای ما دردآور است که مجموعه کارگران استادیوم غدیر حدود 6 تا 9 ماه حقوق نگرفته اند امیدواریم با انعقاد قرارداد جدید مسائل آنها حل گردد. با یاری رییس سازمان برنامه ریزی و مدیریت استان پنج میلیارد ریال به استادیوم غدیر اختصاص داده شد و با این اعتبار تعمیر پمپاژ آب این استادیوم آغاز شد.

وی با بیان اینکه جای امیدواری است که مطالبه گری جزو اولویت های اصحاب رسانه استان است گفت: انتظار داریم اصحاب رسانه ما را در توسعه ورزش خوزستان همراهی نمایند.

حیدری در سرانجام گفت: به دستور وزیر ورزش و جوانان 6 میلیارد ریال برای احداث زمین چمن مصنوعی در منطقه غیزانیه اختصاص داده شد که این طرح ورزشی تا سرانجام امسال به بهره برداری می رسد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 386

به "خبرنگاران تجهیز 100 خانه ورزش روستایی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تجهیز 100 خانه ورزش روستایی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید