ادعای رسانه ها: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت

به گزارش رپید دانلود، رسانه های مخالف حکومت چین گزارش کردند، دونگ جینگ وی، معاون وزیر امنیت دولت چین به همراه دخترش به ایالات متحده گریخت.

ادعای رسانه ها: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت

رسانه های مخالف حکومت چین گزارش کردند، دونگ جینگ وی، معاون وزیر امنیت دولت چین به همراه دخترش به ایالات متحده گریخت.

به گزارش ایسنا، اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی بیست گزارش نموده است، این مقام ارشد چینی در اواسط ماه فوریه چین را ترک کرد تا اطلاعات مربوط به موسسه ویروس شناسی ووهان را به واشنگتن منتقل کند. چنین اطلاعاتی می تواند بر موقعیت دولت رئیس جمهور بایدن در خصوص منشا ویروس کرونا تأثیر بگذارد. رسانه ها تأکید می نمایند که این اطلاعات تأیید نشده است، اما در صورت تأیید، دونگ جینگ وی می تواند به بالاترین رتبه پناهنده در تاریخ چین تبدیل گردد.

نیکلاس افتیمیادس، کارشناس سابق پنتاگون و سیا، این گزارش ها را فقط شایعه خواند. وی گفت که این امر به طور منظم به عنوان بخشی از جنگ اطلاعاتی بین پکن و مخالفان چین اتفاق می افتد.

سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس گزارش کامل گروهی از متخصصان را که از ووهان بازدید نموده بودند، منتشر کرد. ووهان جایی است که بیماری همه گیر COVID-19 در اصل از آنجا شیوع پیدا نموده است.

آنها این فرضیه را اعلام کردند که شیوع ویروس کرونا به وسیله نشت از آزمایشگاه بسیار بعید است و پیشنهاد کردند که کووید-19 از خفاش ها به وسیله حیوان دیگری به انسان منتقل شده است. در ایالات متحده و در 13 کشور دیگر از یافته های کارشناسان ابراز نگرانی کردند و خواهان لزوم تحقیقات مستقل شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1026

به "ادعای رسانه ها: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای رسانه ها: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید