تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج: ووهان اولین منطقه شیوع ویروس کرونا نبوده است

به گزارش رپید دانلود، آنالیز یک تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج، این موضوع که اولین شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان چین اجرا شده را زیر سوال برده است.

تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج: ووهان اولین منطقه شیوع ویروس کرونا نبوده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج انگلیس معتقد است که چند ماه قبل از شیوع ویروس کرونا در ووهان چین این ویروس وجود داشته و ووهان مرکز شیوع جهانی آن نبوده است.

به گزارش راشا تودی، نتیجه تحقیقات تیم کارشناسان به رهبری یک استاد دانشگاه کمبریج نشان می دهد که ووهان اولین منطقه شیوع ویروس کرونا نبوده است.

پیتر فورستر متخصص علم ژنتیک در دانشگاه کمبریج مسئولیت این تیم تحقیقاتی را برعهده دارد.

این تیم با آنالیز شبکه ژنوم های ویروس کرونا و جهش های آن به مرور زمان به این نتیجه رسیده که شاید ویروس کرونای جدید ماه ها قبل از شیوع در ووهان برای اولین بار در جنوب چین به انسان منتقل شده باشد.

طبق تحقیقات این کارشناسان که البته نتیجه تحقیقشان نهایی و قطعی نشده است، اولین بار اوایل سپتامبر 2019 در جنوب چین بیماری کووید-19 شایع شد.

فورستر در مصاحبه با ساوت چاینا مورنینگ پُست در این باره گفت: شاید ویروس (کرونا) ماه ها قبل به شکل نهایی خود در زمینه ابتلای انسانی جهش پیدا نموده باشد.

او و تیم تحقیقاتی همراهش اخیرا یادداشتی در همین زمینه در مجموعه مقالات ژورنال آموزشگاه ملی علوم آمریکا منتشر کردند.

طبق گزارش راشا تودی، در ابتدا تصور بر این بود که ویروس (کرونا) از خفاش ها به یک حیوان دیگر (شامل مورچه خوار) و در نهایت به انسان ها سرایت کرد، اما نتیجه تحقیقات جدید می تواند این فرضیات را رد کند.

در گزارش این رسانه آمده است: نظریه هایی که در ابتدا مطرح شدند اعلام نمودند که جهش ویروس به انسان ها در یک بازار فروش حیوانات زنده در ووهان صورت گرفت، اما تحقیقات جدید این موضوع را زیر سوال می برد و می گوید که ریشه کووید-19 شاید جنوب چین باشد (و نه ووهان).

فورستر البته در مصاحبه با نیوزویک اعلام نمود، رسیدن به هرگونه جمعبندی قطعی درباره کرونا، تنها پس از تحلیل تعداد بیشتری از خفاش ها و دیگر حیوانات میزبان ویروس و همچنین نمونه های بافت اولین انسان های بیمار امکان پذیر است.

راشا تودی در ادامه گزارش خود می نویسد: در حالی که سوال ها درباره ریشه و منشا همه گیری (کرونا) ادامه دارد، بعضی نظریه های جنجالی اخیرا با استقبال بیشتری روبرو شده اند و چندین رسانه عظیم آمریکایی طی هفته جاری گزارش هایی با این محتوا منتشر کردند که این ویروس احتمالا از یک آزمایشگاه فوق امنیتی در ووهان به دیگر نقاط متواری شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ادعا های بعضی رسانه های این کشور درباره اینکه منشا کرونا یک آزمایشگاه در ووهان بوده را تایید ننموده و گفته است که دولتش دارد این فرضیه را هم آنالیز می نماید.

ترامپ البته در روز های اخیر بار ها دولت چین را مقصر شیوع جهانی ویروس کرونا خوانده و پکن را به دروغگویی متهم نموده است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در توجیه اقدام جنجالی اخیرش در قطع یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت مدعی شده که این سازمان در موضوع کرونا به چین یاری نموده و واقعیات ویروس کرونا را مخفی نموده است.

اظهارنظر ها درباره منشا ویروس کرونا در شرایطی ادامه دارد که که سخنگوی وزارت خارجه روسیه اخیرا گفته است، مسکو بعید نمی داند که آمریکایی ها در آزمایشگاه های دیگر کشور ها دست به توسعه و تنوع بخشی به عناصر منجر به بیماری های خطرناک برای اهداف نظامی بزند

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 306

به "تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج: ووهان اولین منطقه شیوع ویروس کرونا نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج: ووهان اولین منطقه شیوع ویروس کرونا نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید