آشفتگی در ستاد انتخاباتی ترامپ بعد از اولین مناظره

به گزارش رپید دانلود، مقام های ستاد انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا می گویند او در مناظره تلویزیونی، یکی از فرصت هایش برای جذب رأی دهندگان را از دست داد و اکنون ستاد او در نگرانی و حیرت به سر می برند.

آشفتگی در ستاد انتخاباتی ترامپ بعد از اولین مناظره

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، متحدان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می گویند، ناتوانی او در استفاده از فرصت مناظره اول انتخاباتی، تلاش های تیم او را بر باد داد و واکنش های منفی در ستاد انتخاباتی وی به همراه داشته است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه اِن بی سی نیوز، افراد مطلع از اوضاع ستاد انتخاباتی ترامپ می گویند، فضای کاخ سفید و کمپین ترامپ بعد از اولین مناظره که بامداد چهارشنبه برگزار گشت، مملو از نگرانی، سکوت و بهت و حیرت بود.

به گفته این افراد، ترامپ مکرراً شانس خود را برای امتیاز دریافت از جو بایدن رقیب دموکراتش از دست داد و این در حالی است که او می توانست به اظهارات نژادپرستانه پیشین بایدن گریزی بزند یا درباره برنامه های آینده در دور دوم ریاست جمهوری خود صحبت کند.

یکی از مقامات سابق کاخ سفید در این باره گفت: ترامپ یکی از فرصت های باقی مانده برای تغییر شکل انتخابات و عدم حضور در این رقابت به عنوان فرد بازنده را از دست داد.

دو مقام کارزار ترامپ نیز گفتند، ترامپ در اعلام برنامه هایش شکست خورد و هنگامی آن ها را بیان نمود که خارج از موضوع مناظره بود.

یکی از رفتار های ترامپ در طول اولین مناظره که واکنش های منفی زیادی را در پی داشت، قطع کردن صحبت های بایدن بود. یکی از مشاوران انتخاباتی ترامپ در این باره گفت، او باید اجازه می داد بایدن حرف هایش را بزند و با گاف ها و اظهارات اشتباه وجهه اش را خراب کند.

از سوی دیگر نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت، تنها کاری که لازم است زمانی که ترامپ حرف های بایدن را قطع می کند انجام شود این است که میکروفونش بسته شود.

پلوسی همچنین شب برگزاری مناظره را شبی ناراحت کننده برای کشور دانست، زیرا ترامپ از جدا کردن خود از سفید برتر پندارها طفره رفت.

میت رامنی سناتور جمهوری خواه و هم حزبی ترامپ نیز این مناظره را مایه شرمساری توصیف کرد. علاوه بر او، جان بوزمن دیگر سناتور های جمهوری خواه این برنامه را بسیار ناپخته و کوین کرامر دیگر سناتور این حزب آن را نابه هنجار توصیف کردند.

همچنین لیزا مورکوفسکی دیگر سناتور هم حزبی ترامپ، این مناظره را افتضاح توصیف کرد. مایک براون سناتور جمهوری خواه ایالت اندیانا نیز گفت، اگر جای ترامپ بود به طور واضح تری درباره محکوم کردن نژادپرستی در میان هر دو حزب آمریکا، صحبت می کرد.

از سوی دیگر روزنامه گاردین امروز (پنجشبنه) نوشت، براد پارسکِیل یکی از مشاوران کارزار انتخاباتی ترامپ که چند روزی نیز به دلیل تلاش برای آسیب به خود مورد بازداشت قرار گرفته بود، از سمت خود کناره گیری کرده است.

پارسکیل به عنوان یکی از نزدیک ترین دستیاران سیاسی ترامپ، تا اواسط تابستان مدیر کارازار انتخاباتی او بود، اما عدم حضور طرفداران ترامپ در مراسم انتخاباتی شهر تالسا و نتایج ضعیف او در نظرسنجی ها موجب شد از سمتش برکنار شده و به عنوان مشاور در کارزار انتخاباتی ترامپ فعالیت کند.

روز یکشنبه، پارسکیل در پی تماس همسرش با پلیس، به خاطر نگه داری چندین سلاح گرم در منزل و آنچه تلاش برای آسیب به خود عنوان شد، بازداشت شده و به مدت 72 ساعت مورد ارزیابی روان شناسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 567

به "آشفتگی در ستاد انتخاباتی ترامپ بعد از اولین مناظره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشفتگی در ستاد انتخاباتی ترامپ بعد از اولین مناظره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید