بازگشت ترامپ به کاخ سفید در 2024 نامحتمل است

به گزارش رپید دانلود، بر اساس منطق به نظر می رسد زمانی که رئیس جمهور ترامپ دفترش را ترک کرده و راهی فلوریدای جنوبی شود، کمپینش را برای انتخاب دوباره در سال 2024 آغاز کند. اما بر اساس آنچه من از رهبران پوپولیست آمریکای لاتین که مانند ترامپ هستند، دیده ام، فکر نمی کنم پیروز شود.

بازگشت ترامپ به کاخ سفید در 2024 نامحتمل است

به گزارش ایسنا، آندرس اوپنهایمر، از خبرنگاران بخش اسپانیایی سی ان ان، در تحلیلی برای میامی هرالد نوشته است: ممکن است شما فکر کنید دیدن پدیده ترامپ از عینک آمریکای لاتین ارتجاع است. اما این دقیقاً شیوه ای است که باید به پدیده ترامپ نگاه شود.

ترامپ، مانند بسکمک از افرادی که در آمریکای لاتین دیده ایم، یک پوپولیست اقتدارگرا است که به شیوه دموکراتیک انتخاب شده است. وی بیشتر از آنکه به رئیس جمهوران جمهوی خواه یا دموکرات ایالات متحده در تاریخ معاصر شباهت داشته باشد، بیشتر با هوگو چاوز ونزوئلا یا خوان پرون آرژانتین وجه مشترک دارد.

مانند رهبران منتخب آمریکای لاتین، ترامپ خودشیفته ای است که دائماً در حال ایجاد درگیری برای انرژی بخشیدن به پایگاه خود و مقصر دانستن دیگران- در مورد او مهاجران مکزیکی، رسانه های جریان اصلی، غول های فناوری، دولت پنهان و ...- برای مسائل کشورش است. او مانند همتایان آمریکای لاتین خود، خود را بالاتر از قانون می داند.

ترامپ حتی تلاش کرده آخرین ترفند در دفترچه راهنمای پوپولیست های آمریکای لاتین را هم عملیاتی کند که همان خودکودتایی است. در تاریخ معاصر، هیچ رئیس جمهور دیگری در آمریکا از به رسمیت شناختن نتیجه انتخاباتی که مورد تأیید کالج انتخاباتی واقع شده و دیوان عالی آن را به رسمیت شناخته، خودداری نکرده است.

اما آنچه از تجربه آمریکای لاتین در مورد رهبران پوپولیستی که هنگام برکناری می خواهند به قدرت برگردند آموخته ایم، این است که در بیشتر موارد، آن ها پیروز به انتخاب نایبی می شوند که امیدوار به کنترل او بوده اند.

اگر نگاهی به پرونده های اخیرکریستینا فرناندز کرچنر، رئیس جمهور سابق آرژانتین، اوو مورالس، رئیس جمهور سابق بولیوی و رافائل کورئا، رئیس جمهور سابق اکوادور بیاندازیم، همگی آن ها با پایگاه هواداران شدیداً متعهد، قدرت را ترک کردند.

اما همانند ترامپ آنها نیز به ندرت حمایت بیش از 40 درصد آرا را داشتند که برای پیروزی کافی نبود. و همانند ترامپ که به طور میانگین نرخ 56 درصدی عدم تایید عملکرد را داشت، تعداد کثیری از مردم دیدگاه منفی نسبت به آنها داشتند.

و زمانی هم که از کار برکنار شدند، با افشاگری های تازه ای از فساد و انبوهی از پرونده های قضایی روبرو شدند که یا جلوی کاندیدا شدن مجدد آن ها را گرفت یا نرخ منفی عدم تایید آن ها را بالا برد.

بنابراین آن ها بایستی فرد دیگری را به جای خود برای کاندیدا شدن در سمت ریاست جمهوری انتخاب می کردند. برخی از آن ها توانستند متحدان مطیعی را برگزینند، اما بقیه به زودی شاهد آن بودند که جانشینان انتخابی خودشان، به مخالفت با آن ها برخاستند.

بسکمک از صاحب نظران سیاسی آمریکا فکر می کنند که ترامپ کاندیدای جمهوری خواه در سال 2024 خواهد بود زیرا او طی چهار سال آینده نیز همچنان به خبرسازی و بودن در مرکز صحنه ادامه می دهد.

علاوه بر این، وی مقدار زیادی پول خواهد داشت: وی بیش از 207 میلیون دلار مبلغ اهدایی از انتخابات 3 نوامبر تا به امروز گردآوری کرده است. پیروان دهان بینی که ادعاهای دروغین او مبنی بر آنکه قربانی تقلب انتخاباتی بوده را باور دارند، به ترامپ کمک های مالی اعطا کرده اند که معتقدند صرف هزینه های حقوقی برای تغییر نتیجه انتخابات خواهد شد. ادعاهای بی پایه تقلب که ترامپ مطرح می کند، کسب و کار خوبی است.

اما ترامپ برای بازگشتن به قدرت با موانع سهمگینی روبه رو خواهد شد.

نخست اینکه او در سال 2024، 78 سال سن خواهد داشت. اگرچه آمریکایی ها در سال 2020 جو بایدن 78 ساله را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند، این انتخاب به شدت غیرمعمول بود. بسکمک از آمریکایی هایی که به بایدن رأی دادند، این کار را کردند زیرا می خواستند از شر ترامپ راحت شوند، نه به این خاطر که مسحور کاریزمای بایدن شده باشند.

دوم اینکه، ترامپ ممکن است تصمیم بگیرد کاندیدا نشود، چرا که ممکن است از شکست خوردن و ثبت شدن نامش در تاریخ به عنوان کسی که دو مرتبه شکست خورده، بترسد.

سوم اینکه، او حتی اگر شبکه تلویزیونی ترامپ را هم ایجاد کند، تریبونی که در کاخ سفید داشت، را ندارد. فاکس نیوز به عنوان بزرگ ترین بلندگوی رسانه ای ترامپ، او را به خاطر طرح ادعاهای احمقانه برنده شدن در انتخابات، طرد کرده است.

چهارم و مهم تر از همه اینکه، ترامپ علاوه بر پرونده های قضایی و همزمان با ابراز مخالفت دستیاران سابق خود، با افشاگری های آسیب زننده بیشماری هم از سمت آن ها روبرو است. مدیریت فاجعه بار او بر همه گیری کووید 19، که رکورد جهانی مرگ بیش از 300 هزار آمریکایی را به جا گذاشته، دوباره او را به دام خواهد انداخت.

مسلم است که ترامپ احتمالاً به امید دریافت کمک های مالی بیشتر، اعلام می کند که در انتخابات ریاست جمهوری 2024 شرکت می کند، اما شک دارم که هرگز به کاخ سفید برشود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 730

به "بازگشت ترامپ به کاخ سفید در 2024 نامحتمل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت ترامپ به کاخ سفید در 2024 نامحتمل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید