چامسکی: آمریکا سردمدار تروریسم است، مهاجمان کنگره از ناکجاآباد نیامدند

به گزارش رپید دانلود، یک فیلسوف و تاریخ دان برجسته آمریکایی گفت این کشور در زمینه تروریسم سردمدار است و افرادی که به کنگره حمله کردند از ناکجاآباد نیامده بودند.

چامسکی: آمریکا سردمدار تروریسم است، مهاجمان کنگره از ناکجاآباد نیامدند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نوام چامسکی فیلسوف و تاریخ دان آمریکایی روز شنبه گفت، آمریکا سردمدار تمام کشور های تروریست است.

چامسکی در مصاحبه با شبکه راشا تودی گفت، رسانه های آمریکایی اینطور به مردم این کشور القا می نمایند که در آمریکا همه چیز به طور بنیادین فوق العاده است و گاهی نیز وقفه ای در آن اتفاق می افتد.

این فیلسوف آمریکایی اضافه نمود، آمریکا تمایل دارد این طور نشان دهد که کاملاً هوادار نیروی خیر است و همیشه کوشش می نماید اشتباهاتش را جبران کند، اما این واقعیتی که نئولیبرال ها برای خود ساخته اند، بر اساس حقایق نیست.

چامسکی در ادامه گفت روایت غالب این است که، حمله به کنگره، قدرت دموکراسی در آمریکا را نشان می دهد، زیرا ما به کشوری فاشیست تقلیل نیافتیم و این اتفاق ما را قادر ساخت نشان دهیم دموکراسی آمریکایی با شکوهی که دارد توانست پیروز گردد. اما در زمان رسوایی واترگیت نیز چنین پیروزی گرایی را شاهد بودیم.

وی اضافه نمود: واقعیت این است که بیماری های واقعاً جدی [در آمریکا]وجود دارد که هیچ کدام از دو حزب نمی خواهند از آن حرف بزنند و همین موجب می گردد منعکس کردن دلایل اخلال در کنگره غیرممکن گردد.

چامسکی گفت: طوری از اوباش دیوانه حرف می زنند که گویی آن ها از ناکجاآباد آمده اند. آن ها از ناکجاآباد نیامدند.

او در ادامه این مصاحبه گفت: ایالات متحده یکی از بزرگترین نیرو های تروریست در دنیا است. مفهوم تروریسم در اوایل دوران [دونالد]ریگان به طور جالبی معکوس شد، به این صورت که تروریست ها، تروریست نیستند و کسانی که تروریست نیستند، تروریست محسوب می شوند. وقتی در این خصوص آغاز به نوشتن کردم از کد آمریکا برای تعریف ترور و [به ویژه در]دستورالعمل های ارتش صحبت کردم.

چامسکی اضافه نمود: اگر به این تعارف توجه کنید، اقدامات دولت ریگان با تعاریف خودمان اوج تروریسم بود و جمع بندی در دادگاه دنیای نیز همین بود و ایالات متحده تنها کشوری است که در مقابل دادگاه دنیای بابت تروریسم بین المللی محکوم شد.

این تاریخ دان آمریکایی گفت: همان طور نمی توانید اوباش جمهوری خواه را متقاعد کنید که در انتخابات باخته اند، نمی توانید لیبرال های آمریکا را متقاعد کنید که آمریکا یک کشور سردمدار در زمینه تروریست است.

اشاره چامسکی به محکومیت آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری است که در سال 1986 و در پی حمایت واشنگتن از شبه نظامیان نیکاراگوئه به وقوع پیوست. این دادگاه آمریکا را به نقض قوانین بین المللی و نقض حق حاکمیت نیکاراگوئه محکوم کرد.

دادگاه لاهه چندی پیش نیز جنایات جنگی آمریکایی ها در افغانستان و عراق را در دست آنالیز داشت، اما دولت آمریکا قضات این دادگاه را مورد تحریم قرار داد و خواهان توقف پیگیری این پرونده ها شد.

کنگره آمریکا روز ششم ژانویه (هفدهم دی) در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند و خود نیز در میان آن ها به سخنرانی پرداخت.

اندکی بعد، حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به این حادثه گفت: این سفیدپوستان همان هایی بودند که با لباس سوپرمن به عراق، افغانستان، لیبی، سوریه، پاناما و گرانادا حمله کردند. این افراد همان هایی بودند که به مردم حمله کردند و آن ها را به قتل رساندند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 802

به "چامسکی: آمریکا سردمدار تروریسم است، مهاجمان کنگره از ناکجاآباد نیامدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چامسکی: آمریکا سردمدار تروریسم است، مهاجمان کنگره از ناکجاآباد نیامدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید