9 نکته درباره آب در بطری

به گزارش رپید دانلود، سال هاست که وقتی بیرون از منزل تشنه مان می گردد، می توانیم به نزدیک ترین سوپرمارکت مراجعه کنیم و یک بطری آب بخریم و البته سال هاست که هنگام خرید این آب های بطری شده، نگاهی به تاریخ مصرفش نمی اندازیم؛ احتمالا با این تصور که آب مثل شیر نیست که با گذشت زمان، فاسد گردد. اما نگهداری از این بطری های آب، حتی توی مغازه ها هم بایدها و نبایدهایی دارد. شما از بایدها و نبایدهای آن خبر دارید؟

9 نکته درباره آب در بطری

9 نکته درباره آب در بطری

سال هاست که وقتی بیرون از منزل تشنه مان می گردد، می توانیم به نزدیک ترین سوپرمارکت مراجعه کنیم و یک بطری آب بخریم و البته سال هاست که هنگام خرید این آب های بطری شده، نگاهی به تاریخ مصرفش نمی اندازیم؛ احتمالا با این تصور که آب مثل شیر نیست که با گذشت زمان، فاسد گردد. اما نگهداری از این بطری های آب، حتی توی مغازه ها هم بایدها و نبایدهایی دارد. شما از بایدها و نبایدهای آن خبر دارید؟

خرید آب

1. هنگام خرید حتما به تاریخ انقضای درج شده روی بطری دقت کنید و تازه ترین آب را انتخاب کنید، نه بطری های خاک گرفته و تاریخ گذشته را. ماندن آب برای مدت طولانی در این بطری ها موجب آزاد شدن مونومرهای موجود در آن می گردد که برای سلامت افراد خطرناک هستند.

2. تاریخ انقضای آب های بطری شده نباید نامحدود باشد. تاریخ انقضای آنها باید کوتاه مدت باشد تا ترکیبات مونومر و آروماتیک موجود در ترکیب بطری ها وارد آب نشوند.

3. توجه داشته باشید که آب ها در معرض آفتاب قرار نگرفته باشند؛ بلکه در محیطی خنک یا داخل یخچال در مغازه جای داده شوند.

نگهداری از آب

4. حتی اگر روی بسته بندی بطری های آب، تاریخ انقضای نامحدود درج شده باشد، بعد از مدتی بهتر است آن را دیگر برای مصارف خوراکی مورد استفاده قرار ندهید.

5. .با این که آب های بطری شده یخ زده گران تر هستند اما بسته بندی این بطری ها فقط برای دمای 0 تا 4 درجه طراحی شده اند؛ نه برای انجماد. پس این آب های گران تر را به قیمت جانتان نخرید.

6. اگر بطری ها منجمد شوند، امکان دارد که از بسته بندی ترکیبات دی اکسین آزاد و وارد آب گردد و زمینه سرطان را در مصرف کننده به وجود آورد و یا حتی ترکیب بطری آنها که موسوم به PET است، در اثر انجماد، ترکیباتی را آزاد کند که سلامت مصرف کننده را به خطر بیندازند.

نوشیدن آب

7. آب را خیلی سرد ننوشید تا عوارض گوارشی در پی نداشته باشد.

8. می توانید برای برطرف عطش در آبتان چند قطره آبلیموی تازه یا آب پرتقال بریزید.

9. داختن چند تکه از یک میوه یا مخلوط میوه ها مانند تکه های خیار یا گیلاس یا حتی آناناس هم چشم انداز زیبایی را ایجاد می نماید و البته ارزش غذایی آب را هم بالا می برد.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1150

به "9 نکته درباره آب در بطری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته درباره آب در بطری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید