چگونگی ورزش بچه ها در منزل برای مقابله با کرونا

به گزارش رپید دانلود، والدین می توانند منزل را به محیطی ورزشی برای بچه هایشان تبدیل نمایند تا آن ها با ورزش به مقابله با ویروس کرونا بپردازند.

چگونگی ورزش بچه ها در منزل برای مقابله با کرونا

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری رپید دانلود، احتیاج بچه ها به تحرک و جنبش است و با توجه به اینکه شیوع ویروس کرنا فراتر از حد انتظار بوده برای حفاظت از سلامتی آنها و سایر اعضای خانواده باید در خانه بمانند متعاقباً باید ورزشهایی برای بچه ها درون خانه در نظر گرفت که بتواند موجب انبساط خاطرشان گردد و این موضوع مستلزم توجه به نحوه بازی بچه ها در خانه است.

فعالیت بدنی شامل بازی هایی از قبیل منچ یا چیدن پازل نیست برای همین باید بازی هایی انتخاب گردد که انرژی کودک با تحرک کافی و مفید صرف گردد. بازی کردن با بچه ها باعث ایجاد رابطه مناسب میان والدین و فرزند می گردد و در شرایطی که کودک از بازی خود که در واقع نوعی ورزش کردن است، لذت می برد پدر و مادر نیز فعالیت مستمری دارند و با تحرکی که به خرج می دهند دچار افزایش وزن نمی شوند.

بچه ها پیش از ورود به دبستان روزانه به 2 ساعت حرکت فعال احتیاج دارند. اگر آنها غیرفعال و بی تحرک باشند نمی توانند رشد کافی داشته باشند. بنابراین باید با جدیت درگیر بازی و ورزش با کودک شد دویدن پریدن و جست و خیز کردن برای بچه ها لازم است چرا که با انجام چنین حرکاتی از عضلات بزرگ در پاها و تنه برای استحکام استخوانها که به تناسب اندام یاری می نماید و موجب سلامتی قلب و عروق می گردد یاری شایانی خواهد نمود.

ورزش کردن با بچه ها باعث می گردد تا آنها دارای مهارت های حرکتی بنیادی شوند که این موضوع باعث می گردد اعتماد به نفس آنها افزایش یابد و بتوانند با آرامش بیشتری در خانه بمانند بعضی مهارت های حرکات مانند پرتاب کردن توپ های پلاستیکی به داخل سطل ضربه زدن به توپ به شکل صحیح انجام حرکت های ساده و سبک نرمشی و کششی و... باعث خواهد شد تا رشد اجتماعی بچه ها شکل بگیرد و آنها در یادگیری بسیاری مسائل حمایت والدین خود را حس نمایند.

ورزش در خانه علاوه بر آنکه باعث سلامتی تمامی اعضای خانواده می گردد خلاقیت و آگاهی کودک را افزایش می دهد و او را برای رسیدن به خودباوری در شرایط مساعدی قرار می دهد جای هیچ تردیدی نیست که ورزش باعث ترشح هورمون شادی در اعضا خانواده می گردد و این موضوع باعث کاهش اضطراب و استرس و افزایش قوای جسمانی بدن جهت بالا بردن توان سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس کرونا می گردد.

انتهای پیغام/4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 166

به "چگونگی ورزش بچه ها در منزل برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی ورزش بچه ها در منزل برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید