وعده های تایوان به هنگ کنگی های گریخته از شهر؛ از اسکان تا خدمات مشاوره ای

به گزارش رپید دانلود، همزمان با تحمیل قانون امنیتی جدید چین که اعتراضات تازه ای را به راه انداخته، تایوان امروز قول داد هنگ کنگی هایی را که به دلایل سیاسی از شهر تحت حاکمیت چین گریخته اند، اسکان داده و به آن ها یاری هایی نظیر اشتغال و خدمات مشاوره ای ارائه دهد.

وعده های تایوان به هنگ کنگی های گریخته از شهر؛ از اسکان تا خدمات مشاوره ای

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان این هفته نخستین رهبر دنیا شد که به افراد هنگ کنگی که امکان دارد مستعمره سابق بریتانیا (هنگ کنگ ) را به خاطر قانون جدید ترک نمایند، قول یاری داد. این اقدام، روابط کمرنگ بین تایپه و پکن را از قبل هم ضعیف تر می نماید.

چن مینگ-تانگ، سیاست گذار رده بالای تایوانی در امور چین به مجلس گفت که دولت سازمانی را با همکاری فعالان و به منظور تأمین یاری های بشردوستانه، شامل مسکن و اشتغال تشکیل خواهد داد.

وی اضافه کرد: خدمات مشاوره ای نیز برای هنگ کنگی ها، که بعضی ممکن است در اعتراضات خشونت آمیز هوادار دموکراسی شرکت نموده باشند، فراهم است.

چن از عموم مردم خواست لفظ پناهنده را برای این افراد به کار نبرند، چرا که از نظر احساسی برای آن ها آزاردهنده است و ادامه داد: هنگ کنگی های بسیاری می خواهند به تایوان بیایند. هدف ما تأمین مسکن و مراقبت از آن ها است.

با این وجود، سیاست مدار تایوانی جزئیاتی درباره معیارها، زمان بندی و شرایط این یاری ها نگفت و اضافه کرد که دولت در حال کار بر روی این موضوع است.

تایوان برای هنگ کنگی هایی که این شهر را ترک می نمایند، به مقصد محبوبی بدل شده و آمار رسمی نشان می دهد اخذ اقامت تایوان، با وجود تعداد بالای شهروندان هنگ کنگی که اقامت تایوان را می گیرند (2 هزار و 383 نفر) در چهار ماهه نخست سال 2020 ، نسبت به سال گذشته 150 درصد افزایش داشته است.

درخواست های تحصیل در دانشگاه های تایوان نیز از هنگ کنگ در سال 2020 نسبت به سال قبل، 62 درصد افزایش یافته و وزارت علوم این جزیره هفته جاری بیان کرد که میخواهد ظرفیت دانشگاه ها را برای دانشجویان هنگ کنگی افزایش دهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 376

به "وعده های تایوان به هنگ کنگی های گریخته از شهر؛ از اسکان تا خدمات مشاوره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده های تایوان به هنگ کنگی های گریخته از شهر؛ از اسکان تا خدمات مشاوره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید