وزیر تعاون دستورالعمل فعالیت شورای پژوهشی را ابلاغ کرد

به گزارش رپید دانلود، تهران (پانا) - به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت شورای پژوهشی توسط محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

وزیر تعاون دستورالعمل فعالیت شورای پژوهشی را ابلاغ کرد

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری روز یکشنبه در متن این ابلاغیه، نامگذاری ایام را فرصتی برای گفت وگو و بیان ایده ها دانسته و تاکید نمود: هفته پژوهش و فناوری بهانه ای است برای بازخوانی این کلام مهم رهبری معظم انقلاب که فرمودند؛ مسائل موجود کشور با تکیه بر علم و پژوهش قابل حل است.

وی در بخش دیگر این ابلاغیه اضافه کرد: برای رویارویی با مسائل متنوع حوزه مأموریت این وزراتخانه نیازمند همراهی، کمک پژوهشگران و محققان هستم تا با فراوری دانش نظری و کاربردی به توصیه و راهکارهای سیاستی در حوزه های مختلف تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست یابیم.

شریعتمداری گفت: حوزه سیاستگذاری، تصمیم گیری و مدیران اجرایی نیز باید ملزم باشند که نتایج پژوهش ها و تحقیقات را در فرایند سیاستگذاری دخالت دهند. نباید اجازه داد که پژوهش و تحقیق به یک شعار، عکس یادگاری یا یک ژست مدیریتی تنزل یابد.

وزیر تعاون توضیح داد: با وجود آن که در ایام تصدی مسئولیت وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با افتخار از مشورت ها و همراهی جمع فراوانی از اندیشمندان و پژوهشگران بهره مند بودم و دانش این محققان در تصمیمات و سیاستگذاری ها بسیار موثر و اصلاح کننده بوده، اما با هدف ایجاد ارتباط ساختارمند بین سیاستگذاران و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پژوهشگران تشکیل شورای عالی پژوهش در وزارتخانه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی در سرانجام اظهار داشت: تاکید می کنم همه بخش ها و واحدهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان ها، صندوق ها و شرکت های تابعه موظف هستند از تصمیمات این شورا تبعیت نموده و نهایت همکاری را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 739

به "وزیر تعاون دستورالعمل فعالیت شورای پژوهشی را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر تعاون دستورالعمل فعالیت شورای پژوهشی را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید