با چه استدلالی هند شایسته تر از پرسپولیس است؟!

به گزارش رپید دانلود، شاید این سوال برای اهالی فوتبال و به ویژه طرفداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا هند مستحق تر از ایران برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان است؟

با چه استدلالی هند شایسته تر از پرسپولیس است؟!

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

پرسپولیس طی سه فصل اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. به رغم تمام مسائل باشگاهی در فوتبال ایران، محرومیت ها، پنجره های بسته، سخت گیری ها و مسائلی که وجود داشت، پرسپولیس به عنوان نماینده باشگاهی فوتبال ایران طی 3 فصل گذشته دو بار تا آستانه فتح مهم ترین جام باشگاهی قاره پیش رفت تا امروز یکی از شناخته شده ترین تیم ها در سطح آسیا باشد.

برهمین اساس باشگاه پرسپولیس با این پیش زمینه و ارائه کارنامه ای پیروز طی سال های اخیر در آسیا، بر ای میزبانی از مرحله گروهی فصل 2021 پیشنهاد داد و با در نظر دریافت تمام شرایط بدون هیچ نگاه رنگی و بیش از هر تیمی استحقاق دریافت میزبانی را داشت، اما باز هم اسیر مناسبات پشت پرده کنفدراسیون فوتبال آسیا و نگاه سیاست زده حاکم بر قاره آسیا شد.

بدون هیچ تردیدی خیلی ها با پیش کشیدن بحث امکانات و فراهم کردن سخت افزار های لازم شاید این ادعا را به چالش بکشند، اما نگاهی به امکانات فعلی باشگاه پرسپولیس می تواند پاسخ خوبی به این ادعا باشد. پرسپولیس به جز استادیوم آزادی، استادیوم دیگری را برای بازی موازی روز پایانی مسابقات مرحله گروهی معرفی نموده بود و این امکان را داشت تا برای تمام تیم های همگروهش یک زمین تمرین متناسب با امکانات کافی فراهم کند. به جز این پرسپولیس همچون بقیه باشگاه های سطح اول فوتبال ایران این قدرت را دارد تا در تهران سه هتل به روز و پنج ستاره را برای تیم های همگروه خود فراهم نموده و با جذب نیرو های متعهد و کاربلد تمام پروتکل های بهداشتی که در قطر پیاده شد را در تهران پیاده کند.

از هر زاویه ای که این موضوع مورد بحث قرار بگیرد، پرسپولیس حق بیشتری نسبت به گوا برای برگزاری میزبانی رقابت ها دارد و این سوال واقعا به جاست که هند و تیم تازه واردش به این سطح از رقایت های باشگاهی آسیا چه امکاناتی بیشتر از پرسپولیس داشته اند که به پرسپولیس و میزبانی ایران ترجیح داده شده اند؟

البته که این اتفاق ها در فوتبال اروپا هم اتفاق افتاده و یوفا در مقاطعی بعضی از کشور های کوچک تر و غیر مطرح را به عنوان میزبان انتخاب نموده، اما در این صورت هم می توان این سوال را بیان کرد که چطور بعد از انتخاب قطر به عنوان میزبان تمامی مسابقات در فصل قبل حالا میزبانی گروه های دیگر به امارات و عربستان داده شده و ایران و پرسپولیس را از حق میربانی محروم نموده و میزبانی به کشوری مثل هند واگذار شده است؟ اگر این رفتار با کشور هایی مثل عربستان و قطر و امارات هم می شد ایا مثل ایران و پرسپولیس این چنین سکوت نموده و از سهم و حق خود به راحتی می گذشتند؟

بدون هیچ تردیدی باشگاه پرسپولیس به واسطه نتایجی که در 3 فصل اخیر لیگ قهرمانان اسیا کسب نموده و با توجه به میرانی شایسته اش در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 شایسته ترین باشگاه در گروه پنجم بوده، اما در حالی که هیچ نماینده ای از کشور عربستان در این گروه حضور ندارد این حق به تیم ناشناخته گوا داده شد.

به نظر می رسد باز هم مناسبات سیاسی دلیل انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده که طی چند سال اخیر نشان داده یکی از سیاست زده ترین کنفدراسیون های قاره ای است. تا اندازه ای که AFC به راحتی مدعی می گردد تیمی از هند که برای اولین بار به رقابت های معتبر لیگ قهرمانان حضور پیدا نموده، میزبان شایسته تری نسبت به پرسپولیسی است که یکی از پرطرفدارترین تیم های قاره محسوب شده و یکی از پیروز ترین باشگاه های غرب آسیا در سال های اخیر بوده است.

طرفداری

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 847

به "با چه استدلالی هند شایسته تر از پرسپولیس است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با چه استدلالی هند شایسته تر از پرسپولیس است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید