مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟

به گزارش رپید دانلود، در مرحله آخر پس از اتمام کار گچ کاری، باید اطمینان حاصل کنید که دیوار دچار ناهمواری نشده باشد. می توانید این کار را با لمس کردن دیوار انجام دهید. چنانچه دیوار شیب داشت، با بتونه کاری شیب را از بین ببرید. در آخر پس از خشک شدن بتونه، می توانید مرحله رنگ کاری را شروع کنید و کار بازسازی ساختمان خود در این بخش را به پایان ببرید.

مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟

ابتدا برای گرفتن تصمیم های بهتر در زمان بازسازی ساختمان، لازم است بدانید که چرا دیوار را گچ کاری می کنند؟ برای پنهان کردن تاسیسات ساختمان مانند لوله های آب و گاز و سیم های برق، دیوارها را گچ کاری می کنند تا در جای خود ثابت بمانند و به راحتی آسیب نبینند. همچنین برای آماده کردن دیوار برای لایه نهایی مانند رنگ یا کاغذ دیواری، برای آن که سطح صاف تری نسبت به سطح آجری داشته باشیم، دیوار را گچ کاری می کنیم.

در زمان بازسازی ساختمان و در اولین مرحله برای ترمیم گچ تخریب شده دیوار، باید علت آن را پیدا کنید. بعد از بر طرف کردن علت، مرحله ترمیم را شروع کنید. میزان غلظت گچ بستگی به نوع کارتان دارد؛ در نتیجه سعی کنید که گچ خشک بخرید تا میزان غلظت آن را خودتان مشخص کنید.

در مرحله دوم شما پس از خالی کردن دیوار از آسیب ها و ناهمواری ها، باید آن را با گچ پر کنید. مواد گچ را داخل ظرفی مناسب بریزید و با آب مخلوط کنید. بعضی مواقع لازم است که قسمت خالی دیوار چند بار گچ کاری شود. پس در زمان بازسازی ساختمان خود باید اجازه دهید که گچ اولیه تا حدودی خشک شود. این کار کمک می کند تا متوجه شوید گچ کاری را تا چند لایه باید انجام دهید تا دیوار یک دستی داشته باشید. این مرحله نیاز به صبر و حوصله دارد و نتیجه آن کاملا به زمانی دارد که برای آن صرف می کنید.

منبع مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟

انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1182

به "مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید