معماری و عمران

موافقت نمایندگان با تفحص از سازمان بنادر و دریانوردی

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی موافقت کردند.

15 شهریور 1400

مدل هایی بسیار شیک و نو از دکوراسیون مدرن و صنعتی

امروزه تضاد در طراحی داخلی به مبحثی بسیار مهم تبدیل شده است. در این پست با تعدادی منزل مسکونی آشنا خواهیم شد که با ترکیب دکوراسیون مدرن و صنعتی، سعی در ایجاد تضادی قابل توجه و جالب نموده اند. هر کدام از خانه ها روشی کاملا متفاوت نسبت به دیگری برای خلق تضاد...

4 شهریور 1400

شروع فاز دوم بازسازی بافت تاریخی لافت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از شروع فاز دوم بازسازی بافت تاریخی لافت اطلاع داد.

10 مرداد 1400

قدیمی ترین کاروانسرای یزد بازسازی می گردد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، محمود ادیبان روز دوشنبه 4 مردادماه 1400 با اعلام این خبر اضافه کرد: کاروانسرای سنگی انجیره اردکان، قدیمی ترین کاروانسرای ثبتی استان یزد است که قدمت آن مربوط به دوره ایلخانی است.

6 مرداد 1400

اتمام عملیات بازسازی سنگ نوشته خرم آباد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اتمام عملیات بازسازی کتیبه تاریخی سنگ نوشته در شهر خرم آباد به وسیله تیم تخصصی بازسازی آثار تاریخی کشور اطلاع داد.

2 مرداد 1400

بازسازی کاشی کاری ضلع شمالی و شرقی مسجد ملک کرمان شروع شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از شروع عملیات بازسازی کاشی کاری ضلع شمالی و شرقی مسجد ملک کرمان اطلاع داد.

22 تیر 1400

روسیه خطاب به غرب: از افغانستان به عنوان حربه سیاسی استفاده نکنید

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه کشورهای غربی را از استفاده از مساله افغانستان به عنوان حربه سیاسی برای دستیابی به اهداف ژئوپلیتیک برحذر داشت.

18 تیر 1400

100 فیلم برتر دهه ی گذشته به انتخاب ایندی وایر؛ 3 فیلم ایرانی در فهرست است

بهترین فیلم های دهه اخیر همه چیز را عوض کردند. ده سال پیش به نظر می آمد که همه ما ذهنیت مستحکمی از فیلم ها داریم؛ کاری که می توانند بکنند، برای چه کسانی ساخته می شوند، جایی که باید آن ها را تماشا کرد و… . آن ذهنیت، غیرمنعطف و ریشه گرفته از تاریخی صد ساله...

6 تیر 1400

ساخت بالگرد نیمه سنگین کاملاً ایرانی شروع شد

طرح کلان ملی طراحی و ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین، منطبق با استانداردهای جهانی اجرایی شد و متخصصان در حال بومی سازی قطعات آن هستند.

22 خرداد 1400

کوشش سفته بازان برای قیمت سازی در بازار مسکن

خبرنگاران : بازار مسکن در رکودی سخت و کشدار به سر می برد اما با این حال قیمت مسکن در این جهت نه تنها روندی کاهشی را تجربه نکرده است بلکه واحدهای مصرفی مسکن در جهت افزایش قیمت قرار گرفته اند.

21 اردیبهشت 1400

انعقاد تفاهم نامه چند جانبه برای توسعه مهرگان و محمدیه

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین از انعقاد تفاهم نامه چند جانبه برای توسعه مهرگان و محمدیه به ارزش 180 میلیارد تومان خبر داد.

20 اردیبهشت 1400

ناقوس ساعت تاریخی تهران به صدا درآمد خبرنگاران

ساعت کاخ گلستان که هدیه ملکه انگلیس به ناصرالدین شاه قاجار بود، پس از سال ها خاموشی دوباره به کار افتاد و صدای ناقوس آن صبح امروز در تهران پیچید.

12 اردیبهشت 1400

15 فیلم که شما را عاشق طبیعت می نمایند

در شرایطی که نمی توان به دل طبیعت سفر کرد، با تماشای یک فیلم زیبا درباره طبیعت می توان در خانه ماند و در عین حال از زیبایی های طبیعت لذت برد.

30 فروردین 1400

بازدید مسئولان از فرایند بازسازی پل ساسانی دزفول

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، در حاشیه این بازدید که روز گذشته 23 فروردین ماه 400 انجام شد، مهدی چناری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول، ضمن تقدیر از اهتمام مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و...

28 فروردین 1400

برج تاریخی گورچوپان رفسنجان بازسازی می گردد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، مجتبی شفیعی دوشنبه 25 اسفندماه 1399 اظهار کرد: طی انعقاد تفاهم نامه ای با مجتمع مس سرچشمه برج تاریخی گورچوپان بازسازی و بازسازی می گردد.

14 فروردین 1400

برترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی

تحصیل در رشته مهندسی در اغلب کشورهای جهان یک انتخاب هوشمندانه و حرفه ای به حساب می آید، چراکه رشته مهندسی در جهان جزء رشته های پولساز و پر تقاضا است.

1 فروردین 1400

مقاله: مؤسسه هنر شیکاگو آمریکا (The Art Institute of Chicago)

مجموعه­ های فوق العاده و دست اول هنر مدرن در این مؤسسه به نمایش گذاشته شده اند که یکی از بهترین و مفهومی­ترین مجموعه­ های دنیا به شمار می­روند و بعضی از اصلی­ترین عناصر دوره حاضر را به معرض نمایش عمومی گذاشته اند.

18 اسفند 1399

مذاکرات ترکیه و یونان برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، دیروز دوشنبه اولین گفتگوهای سطح بالا با هدف کاهش تنش میان ترکیه و یونان طی 5 سال گذشته در استانبول و در پشت درهای بسته میان مقام های دو کشور برگزار گردید.

16 اسفند 1399

صعود 8 پله ای افغانستان در گزارش شفافیت بین الملل برای فساد اداری

شفافیت بین الملل در گزارشی تازه گفت که افغانستان در سال 2020 با صعود 8 پله ای در رده 165 جهان در فساد اداری قرار گرفت.

7 اسفند 1399

صحبت های فکری و بازگشت بازیکن مصدوم، مربی استقلال دروازه بان شد

در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال سرمربی آبی پوشان دقایقی در خصوص شکست روز گذشته برابر سایپا برای بازیکنان صحبت کرد.

5 اسفند 1399
تعداد: (65)