لطظه شماری بازارهای جهانی برای ورود واکسن کرونا

به گزارش رپید دانلود، به دنبال انتشار اخبار کشف واکسن کرونا، میزان امیدواری برای رونق اقتصادی بازار های جهانی رو به افزایش گذاشته است و سرمایه گذران برای ورود این واکسن ثانیه شماری می کنند.

لطظه شماری بازارهای جهانی برای ورود واکسن کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد تجارت و توسعه موسوم به آنکتاد در جدیدترین گزارش خود، از کاهش رشد اقتصادی جهانی متاثر از کرونا خبر می دهد و پیش بینی کرده که رشد اقتصادی جهان تا پایان سال 2020 کاهش 4.3 درصدی را تجربه کند.

به گزارش راشاتودی، کارشناسان بر این باورند که چنان چه در سال 2021 همه چیز خوب پیش رود می توان شاهد رشد 4.1 درصدی اقتصاد جهان بود.

آمار های آنکتاد نشان می دهد از آغاز شیوع ویروس کرونا در جهان میلیون ها نفر از کار بی کار شده اند و پیش بینی شده با تداوم کرونا بیش از 130 میلیون نفر در جهان فقیرتر شوند.

این در حالی است که به دنبال انتشار خبر های دل گرم کننده از موفقیت برخی شرکت های تولیدی واکسن کووید-19 از جمله فایزر، بایون تک، آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد در دستیابی به اثربخشی 90 درصدی این واکسن های احتاقتصادی در برابر ویروس کرونا، بازار های جهانی اندکی دل گرم تر شده اند.

اکنون پرسش اینجاست با فرض اینکه واکسن کرونا وارد بازار شود و همچنین جلوی گسترش این بیماری مرگبار را نیز بگیرد، چه زمانی بازار های جهانی رو به افزایش خواهند گذاشت؟

بنابر اعلام موسسه سرمایه گذاری بلک راک، در صورت تولید و توزیع واکسن کرونا می توان از سال 2021، اندک اندک رشد اقتصادی را در جهان انتظار داشت.

آمار ها حاکی است اکنون به سبب شیوع ویروس کرونا بخشی از کسب و کار ها به طور کامل ورشکسته شده اند و برای راه اندازی مجدد آن ها سرمایه گذاری نیاز است که این مساله زمان بر خواهد بود.

بنابر اعلام موسسه بین المللی اعتبارسنجی فیچ ریتینگز، رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال های آینده نیز همچنان محسوس خواهد بود.

این موسسه گفت: پیش بینی می شود درآمد ناخالص ملی در اقتصاد کشور های توسعه یافته از جمله آمریکا، ژاپن، کانادا، آلمان، فرانسه و انگلیس، نزدیک به سه تا چهار درصد کمتر از رقمی باشد که پیشتر تصور می شد.

همچنین جدیدترین نظرسنجی منتشر شده توسط رویترز در اروپا نشان می دهد که اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه نخست سال بعدی میلادی هشت دهم درصد خواهد داشت که از رقم پیش بینی یک درصدی ماه گذشته کاهش ملموسی دارد.

طبق این نظرسنجی، رشد اقتصادی اروپا در سال 2021 روی رقم نیم درصد قرار گرفت که ضعیف ترین انتظار متوسط از زمان انجام نظرسنجی ماه می (اردیبهشت) سال آینده است.

در حالی که انتظار می رفت اخبار مربوط به موفقیت آمیز بودن دستیابی به واکسن کرونا بازار های سهام را به افزایش بی سابقه ای بازگرداند، کارشناسان مسائل اقتصادی در تازه ترین پیش بینی های خود براساس پیشرفت اخیر دچار اختلاف نظر هستند. این مساله نشان از پتانسیلی بالا برای بهبودی اوضاع اقتصادی در سال آینده دارد، مشروط بر اینکه واکسن کرونا برای توزیع عمومی آماده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 678

به "لطظه شماری بازارهای جهانی برای ورود واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطظه شماری بازارهای جهانی برای ورود واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید