احتمال تایید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت

به گزارش رپید دانلود، سازمان جهانی بهداشت می گوید در حال رایزنی با نهاد روسی سازنده واکسن کرونا برای قرار دادن این واکسن در فهرست محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری است.

احتمال تایید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز پنجشنبه توضیح داد در حال اجرا رایزنی هایی با نهاد روسی فراورینماینده واکسن اسپوتنیک در مورد قرار دادن این واکسن در فهرست ویژ ه موسوم به محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری است.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای به رویترز گفت: WHO با مرکز پژوهشی همه گیرشناسی و میکروبیولوژی گاملیا در تماس بوده و این مرکز تمایل خودش را برای تقاضای قرار دریافت در فهرست اضطراری WHO ابراز نموده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما چشم به راه دریافت داده های آن ها در مورد واکسن اسپوتنیک 5 هستیم. چنانچه محصولی که خواهان ارزیابی برای قرار دریافت در این لیست شده ملاک های لازم را برآورده کند، سازمان جهانی بهداشت نتایج را در سطح گسترده منتشر خواهد نمود.

خبرگزاری رویترز نوشته اعطای شرایط استفاده اضطراری به این واکسن عملاً به معنی آن است که سازمان جهانی بهداشت استفاده از آن را به اعضای خود توصیه می نماید.

پیش از این شرکت داروسازی فایزر هم دوشنبه اعلام نموده بود داده های اولیه از تزریق واکسن کرونا به داوطلبان، حاکی از ایمن بودن واکسن این شرکت است.

این شرکت پیش از این در ماه مهر اعلام نموده بود درخواست جواز برای فراوری واکسن کرونا که در همکاری با شرکت آلمانی بیون تک در آخرین مراحل آزمایشی قرار گرفته است، اواخر ماه نوامبر به نهادهای مسئول نظارت بر کیفیت دارو در آمریکا تسلیم خواهد شد.

فایزر می گوید، آنالیز اولیه داده های مربوط به واکسن این شرکت نشان می دهد تزریق این واکسن در 90 درصد موارد باعث ایجاد مصونیت در برابر کرونا شده است. مطابق ادعای این شرکت آمریکایی، در آخرین مرحله آزمایش بالینی، تزریق این واکسن به 94 بیمار داوطلب به ایجاد هیچ عارضه جدی در آنها منجر نشده است.

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفت واکسن فایزر تا مارس 2021 شرایط همه گیری بیماری کووید-19 را تغییر خواهد داد.

بروس آیل وارد نتایج اعلام شده از سوی شرکت فایزر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفته استفاده از این واکسن برای درمان آسیب پذیرترین بیماران تا مارس 2021، می تواند در فرایند همه گیری این بیماری تغییرات بنیادی ایجاد کند.

این شرکت اعلام نموده تا سرانجام سال 2021 میلادی بیش از یک میلیارد دوز از این واکسن را در سراسر جهان عرضه خواهد نمود.

سازمان جهانی بهداشت شهریور ماه اعلام نموده بود این سازمان واکسن های ساخته شده در 19 کشور جهان برای پیشگیری از کرونا را جهت انجام آزمایش های بالینی تأیید نموده است.

طبق گزارش پایگاه New Europe در فهرست واکسن هایی که مورد تأیید قرار گرفته اند اسامی 33 واکسن از 19 کشور انگلستان، چین، روسیه، آمریکا، آلمان، ژاپن، هند، کره جنوبی، بلژیک، سوئد، سنگاپور، ایتالیا، استرالیا، تایوان، کوبا، فرانسه، اتریش و کانادا دیده می گردد.

روزنامه گاردین هم گزارش داده سازمان جهانی بهداشت در حال اجرا آنالیز های لازم بر روی 170 واکسنی است که ادعا شده می توانند در پیشگیری از واکسن کرونا موثر باشند.

فراوری انبوه واکسن بیماری ها در شرایط معمول نیازمند سال ها آزمایش و صرف زمان است اما دانشمندان امیدوارند بتوانند ظرف 12 تا 18 ماه واکسن کرونا را فراوری و آن را روانه بازار نمایند.

واکسن ها آنتی ژن های ضعیف شده یا مرده ای هستند که دستگاه ایمنی بدن را برای مبارزه در برابر ویروس ها، آموزش داده و آن را به ساخت آنتی بادی تحریک می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 646

به "احتمال تایید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تایید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید