شکایت ژاپن از چین بابت نقض حریم دریایی

به گزارش رپید دانلود، ژاپن پس از ورود کشتی های چینی به آب های این سرزمین در نزدیکی جزایر مورد مناقشه میان دو کشور، اعتراض دیپلماتیک خود را به سفارت چین اظهار داشت.

شکایت ژاپن از چین بابت نقض حریم دریایی

به گزارش گروه سیاسی رپید دانلود به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ژاپن در یک شکایت نامه که به سفارت چین ارائه نموده است از نقض حریم دریایی این کشور توسط شناورهای چینی در نزدیکی جزایر مورد مناقشه سنکاکو شکایت کرد.

براساس اطلاعات بدست آمده از منابع متعدد خبرگزاری کیودو، ژاپن اعتراض دیپلماتیک خود علیه چین را به دلیل نقض حریم دریایی این کشور توسط شناورهای گشت زنی چین در نزدیکی جزایر مورد مناقشه دو کشور به سفارت چین ارائه نموده است.

در دو روز گذشته چهار کشتی گشت زنی چینی وارد حریم دریایی در آب های ژاپن شدند که سعی داشتند یک کشتی ماهیگیری ژاپنی توقیف نمایند.

جزایر مورد نظر عامل به وجود آمدن درگیری های ارضی بین ژاپن و چین است. ژاپن مدعی است که از سال 1895 مالکیت این جزایر را در اختیار داشته است. چین نیز به نوبه خود ادعا نموده است که در نقشه های ژاپنی در حدود سال های 1783 و 1785 این جزایر به عنوان اراضی چین محسوب شده اند.

پس از جنگ جهانی دوم، این جزایر توسط ایالات متحده کنترل می شد که در سال 1972 به ژاپن واگذار شد. تایوان و سرزمین اصلی چین ادعا می نمایند که ژاپن به طور غیرقانونی این جزایر را تصرف نموده است، در حالی که توکیو این ادعا را رد می نماید و از دهه 1970 این جزایر را متعلق به ژاپن می داند. آب های اطراف این جزایر پر از مواد معدنی با ارزش می باشد.

این تنش ها پس از فروش این سه جزیره توسط دولت ژاپن در سال 2012 به یک مالک شخصی بالا گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 355

به "شکایت ژاپن از چین بابت نقض حریم دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت ژاپن از چین بابت نقض حریم دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید