دیدگاه کرملین درباره ماجرای جاسوسی در سازمان فضایی روسیه

به گزارش رپید دانلود، سخنگوی کرملین گفت، نیازی به دخالت رئیس جمهور در پرونده جاسوسی مشاور رئیس شرکت راس کاسموس نیست و نخست وزیر جمهوری چک هم نسبت به برطرف شدن مشکل بوجود آمده در روابط با مسکو ابراز امیدواری کرد.

دیدگاه کرملین درباره ماجرای جاسوسی در سازمان فضایی روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین بیان نمود که نیازی به دخالت رئیس جمهوری در پرونده ایوان سافرانوف مشاور رئیس شرکت راس کاسموس (سازمان فضایی روسیه) که مظنون به خیانت به کشور است، وجود ندارد.

پسکوف در پاسخ به این سئوال که آیا ولادیمیر پوتین ممکن است خواستار اطلاعات بیشتری پرونده سافرانوف شود، تأکید کرد: مسلماً رئیس جمهور، چنین امکانی را دارد، ولی این موضوع نیازی به دخالت وی ندارد. تحقیقات در این رابطه در حال انجام است، یک دادگاه مسئول رسیدگی به این پرونده است. بنابریان چرا ما باید نسبت به رسیدگی به این قضیه بی اعتماد باشیم؟

لازم به یادآوری است که ایوان سافرانوف مشاور دمیتری راگوزین رئیس شرکت راس کاسموس (سازمان فضایی روسیه) و خبرنگار سابق فعال در دو روزنامه کامرسانت و ویدامستی این کشور، روز سه شنبه به جرم مظنون بودن به خیانت و انتقال اطلاعات محرمانه به سرویس های اطلاعاتی جمهوری چک، که به طور مشخص با سازمان های اطلاعاتی آمریکا در ارتباط هستند، بازداشت شد.

دادستانی روسیه معتقد است که سافرانوف از سال 2012 توسط سرویس های ویژه اطلاعاتی جمهوری چک استخدام شده و در سال 2017 یک ماموریت انجام داده و اطلاعات مربوط به همکاری های نظامی بین روسیه و کشورهای خاورمیانه را به آنها منتقل کرده است.

آندری بابیش نخست وزیر جمهوری چک، در جمع خبرنگاران بیان نمود که مقاکات پراگ به داشتن روابط عادی با روسیه علاقه مند هستند و دولت چک امیدوار است که پس از رایزنی های دوجانبه، شرایط بوجود آمده، سر و سامان گرفته و تیرگی روابط برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه طرف چک با مسئولیت پذیری نسبت به قضیه بوجود آمده در روسیه برخورد می کند، اضافه نمود: این واقعیت که روابط چک و روسیه کامل نیست، نه برای ما و نه برای مقامات مسکو تعجب آور نیست. به همین دلیل، ما توافق کرده ا یم تا رایزنی هایی بین دو طرف در این رابطه آغاز شود.

ضمن اینکه، دفتر مطبوعاتی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در پاسخ به درخواست خبرنگاران برای تفسیر ماجرای جاسوسی در روسیه، یادآور شد که این سازمان قصد ندارد به ادعاهای مطرح شده از سوی سرویس های اطلاعاتی روسی پاسخی دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 446

به "دیدگاه کرملین درباره ماجرای جاسوسی در سازمان فضایی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاه کرملین درباره ماجرای جاسوسی در سازمان فضایی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید