دیاب خطاب به سفیران: لبنان را قبل از اینکه دیر شود، نجات دهید!

به گزارش رپید دانلود، نخست وزیر موقت لبنان ارتباط دادن مساله کمک به لبنان به تشکیل کابینه در این کشور را خطری برای مردم و موجودیت این کشور دانسته و جهان را به نجات لبنان فراخواند.

دیاب خطاب به سفیران: لبنان را قبل از اینکه دیر شود، نجات دهید!

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حسان دیاب، دولت پیشبرد امور (موقت) لبنان در دیدار با جمعی از سفرا و کنندگان هیئت های دیپلماتیک اظهار کرد: لبنان در حال عبور از دالانی بسیار تاریک است و مسائل در این کشور به حد فاجعه رسیده و این کشور به شکل غیر قابل کنترلی به سمت فاجعه ای بزرگ در حرکت است.

دیاب گفت: لبنان در آستانه فاجعه و خطری واقع شده است که تنها متوجه لبنانی ها نبوده و پیامدهای آن برای کل منطقه خواهد بود و هیچ کسی نمی تواند خود را از آن دور کند.

نخست وزیر موقت لبنان افزود: کابینه یک طرح کامل بهبود شامل اصلاحات اقتصادی و اقتصادی را تدوین کرد که پس از بروزرسانی آماده اجرا است.

او در ادامه تاکید کرد: اولویت امروز تشکیل کابینه ای در لبنان است، انتظارها برای تشکیل این کابینه طولانی شده و مردم لبنان مدت زیادی را صبر کردند اما با بزرگ شدن مسائل صبر آنها رو به اتمام است و این تنها مردم هستند که هزینه سنگینی را متحمل شده اند و این مهاجرت هایی که شاهد هستیم، نشانه ناامیدی لبنانی ها است.

همچنین دیاب تاکید کرد: این چرخه باطل تشکیل کابینه که در طول 11 ماه گذشته شاهد بودیم، دیگر قابل قبول نیست.

نخست وزیر موقت لبنان در ادامه خطاب به سفرا گفت: جهان را به نجات لبنان فرامی خوانم و از برادران و دوستان مان می خواهم از مردم لبنان حمایت کنند، همچنین از آنها می خواهم به خاطر تخلفات افراد مفسد مردم لبنان را محاکمه نکنند.

او افزود: در خیابان های لبنان خودروها مقابل پمپ بنزین ها صف کشیده اند و مردم در داروخانه ها در پی یک قرص و یا یک قوطی شیر خشک هستند، آنها در خانه هایشان هم برق ندارند، از شما می خواهم پیام رسان لبنان در کشورهای خود باشید و این تصویر تاریک را شرح دهید و به ما در انتقال آن کمک کنید، لبنان را پیش از آنکه دیر شود، نجات دهید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1077

به "دیاب خطاب به سفیران: لبنان را قبل از اینکه دیر شود، نجات دهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیاب خطاب به سفیران: لبنان را قبل از اینکه دیر شود، نجات دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید