درخواست آمریکا برای استقرار صلح بانان فرامنطقه ای در قره باغ

به گزارش رپید دانلود، آمریکا خواهان استقرار نیرو های صلح بان فرامنطقه ای در منطقه پرمناقشه قره باغ شد.

درخواست آمریکا برای استقرار صلح بانان فرامنطقه ای در قره باغ

جهت دریافت خدمات نکات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از تارنمای ارمنی پان آرمنین، رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا روز گذشته (آدینه) در ملاقات با نمایندگانی از جامعه ارامنه در لس آنجلس خاطر نشان کرد که معتقد است صلح بانان کشور های اسکاندیناوی باید در منطقه قره باغ مستقر شوند.

این مقام آمریکایی تاکید نمود که نباید نیرو های صلح بانی از اعضای گروه مینسک شامل آمریکا یا کشور های همسایه در منطقه قره باغ مستقر شوند.

اوبرایان اضافه نمود: همچنین هرگونه میانجی گری ترکیه یا ایفای نقش صلح بانی آنکارا در مناقشه قره باغ از دیدگاه آمریکا و ارمنستان نشدنی است.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه مطرح کرد: معتقدم که هر دو کشور درگیر در این مناقشه باید صلح بانان از کشور های اسکاندیناوی را بپذیرند و ما در حال رایزنی با دولت های اسکاندیناوی برای تشکیل یک قوای صلح بانی هستیم که بتواند در قره باغ با هدف حفظ آتش بس مستقر گردد.

اوضاع در منطقه قره باغ از ششم مهر (27 سپتامبر) متشنج شده و ارمنستان و جمهوری آذربایجان یکدیگر را به شروع جنگ متهم نموده اند.

باکو و ایروان یک بار در تاریخ 18 مهرماه با وساطت مسکو و بار دیگر با میانجی گری فرانسه، روسیه و آمریکا در تاریخ 27 مهر به آتش بس بشردوستانه رضایت داده بودند که دقایقی پس از برقراری این آتش بس ها نیز به سرعت دو طرف همدیگر را به نقض آن متهم کردند.

این دو کشور همچنین پس از آتش بس اول در بیانیه ای مشترک با آمریکا اعلام کردند که اواخر روز یکشنبه به توافق جدیدی دست یافته اند و از صبح دوشنبه (5 آبان) آتش بس بشردوستانه میان آن ها برقرار خواهد شد.

پس از حصول این توافق جدید نیز درگیری ها و تبادل آتش پراکنده میان دو طرف اتفاق افتاده که بار دیگر دو کشور یکدیگر را به نقض آن متهم نموده اند.

مقامات و نهاد های مهم دنیا از زمان شروع این درگیری های جدید خواهان توقف درگیری ها و برقراری آتش بس میان دو کشور شده و همچنین نسبت به افزایش تنش ها در منطقه و پیامد های آن هشدار داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 586

به "درخواست آمریکا برای استقرار صلح بانان فرامنطقه ای در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آمریکا برای استقرار صلح بانان فرامنطقه ای در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید