جمهوری چک: احتمال اخراج 60 کارمند سفارت روس ، مسکو: به ضرر خودشان است

به گزارش رپید دانلود، سخنگوی وزارت خارجه روسیه از ادعاهای جمهوری چک مبنی بر درگیری روسیه در انفجارهای مهلک سال 2014 انبار مهمات، انتقاد کرد و آن ها را بی اساس خواند

جمهوری چک: احتمال اخراج 60 کارمند سفارت روس ، مسکو: به ضرر خودشان است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از اسپوتنیک، جاکوب کولهانک وزیر امور خارجه تازه منصوب چک به مسکو هشدار داد اگر دیپلمات های اخراج شده چک تا پنجشنبه ظهر اجازه بازگشت به محل کار خود را نداشته باشند، دیپلمات های روس بیشتری اخراج خواهند شد.

زاخارووا به ایستگاه رادیویی وستی گفت: این انفجار از نمایندگان شاخه های متعدد دولت، راه به جایی نمی برد، حتی می گویم به ضرر خودشان است. فقط باید پرسید آن ها سعی دارند به چه چیز دست پیدا نمایند؟ چه می خواهند؟ در هر صورت، اولتیماتوم، لحن مشابه و ادعاهایی که علیه کشور ما ساخته می گردد، قابل قبول نیستند. اما فکر نمی کنم آن ها از این مطلع باشند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین این باور را ابراز کرد که نوعی دستور کلی برای چنین رفتاری وجود دارد.

وی ادامه داد: این مسلماً هیچ ارتباطی به عقل، عمل گرایی و دیپلماسی ندارد. آن ها صرفاً در حال اجابت یک دستور هستند، چرا که هیچ شرح دیگری پشت منطق این فعالیت ها نمی بینم.

زاخارووا بار دیگر از ادعاهای جمهوری چک مبنی بر درگیری روسیه در انفجارهای مهلک سال 2014 انبار مهمات، انتقاد کرد و آن ها را بی اساس خواند. وی تأکید کرد پراگ ادعاهای ضدروسیه خود را با هیچ واقعیتی اثبات نمی کند.

وزیر خارجه جمهوری چک امروز (پنجشنبه) تاکید نمود، ممکن است پراگ حدود 60 کارمند سفارت روسیه در خاک این کشور را اخراج کند و این در صورتی است که روسیه درباره بازگشت کارکنان هیات دیپلماتیک چک به مسکو که عنصر نامطلوب اعلام شده اند، تصمیمی اتخاذ نکند.

او تاکید نمود مساله مورد بحث حدود 60 کارمند سفارتخانه روسیه است. هدف این است که تعداد کارکنان سفارت روسیه با تعداد کارکنان ما در سفارتمان در مسکو همخوانی داشته باشد.

پراگ مدعی است که مسکو در انفجار 2014 در کارخانه مهمات سازی در روستای وربتیچ دست دارد. به همین دلیل، مقام های چک از تصمیم برای اخراج 19 کارمند سفارتخانه روسیه که به عنوان افسران اطلاعات نظامی روسیه توصیف کردند، خبر دادند. وزارت خارجه روسیه مراتب اعتراض خود را به پراگ اعلام نموده و 20 کارمند سفارتخانه چک را عنصر نامطلوب بیان کرد.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 951

به "جمهوری چک: احتمال اخراج 60 کارمند سفارت روس ، مسکو: به ضرر خودشان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری چک: احتمال اخراج 60 کارمند سفارت روس ، مسکو: به ضرر خودشان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید