جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی؛ شرایط لازم و روند ثبت نام و شرکت در آزمون ، این مدارس سال جاری شهریه می گیرند؟

به گزارش رپید دانلود، مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش، ضمن تشریح جزئیات برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه، از پذیرش 60 هزار دانش آموز در این آزمون اطلاع داد.

جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی؛ شرایط لازم و روند ثبت نام و شرکت در آزمون ، این مدارس سال جاری شهریه می گیرند؟

به گزارش خبرنگاران، عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره فرآیند برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی اظهار کرد: دستور العمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم آموزش متوسطه که شامل پایه دهم دبیرستان ها و هنرستان های فنی وحرفه ای کشور را در اسفند 1401 ابلاغ کردیم و در فروردین و اردیبهشت با در نظرگرفتن تمهیدات لازم، فرآیند ثبت نام انجام شد.

نزدیک به 350 هزار و 500 دانش آموز در فرآیند شرکت کردند که در صبح روز آدینه نهم تیر، رأس ساعت 8 صبح به صورت هماهنگ در سراسر کشور آزمون برگزار می گردد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: کارت ورود به جلسه آزمون هم از شنبه سوم تیر به وسیله سامانه ثبت نام در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد تا در جلسه امتحان همراه خود داشته باشند.

سلطانیان با تاکید بر اینکه تمام سوالات از محتوای کتاب درسی طرح می گردد، یادآورشد: در این آزمون صد سوال در هفت ماده درسی پایه نهم مربوط به کتاب های درسی سال 1401-1402 طراحی شده که داوطلبان باید در زمان 120 دقیقه به سوالات پاسخ دهند، کوشش می گردد و در دستورالعمل هم آمده که حداکثر تا هفته اول مرداد نتایج امتحانات ورودی دور دوم متوسطه دولتی را اعلام کنیم تا دانش آموزان ثبت نام قطعی خود را انجام دهند.

وی مطرح نمود: ملاک حضور و انجام آزمون پس از ثبت نام اینطور است که معدل دانش آموزان در امتحانات خرداد (نمره ارزشیابی کتبی خرداد) بدون اعمال نمره مستمر از 17 کمتر نباشد که این موضوع در هنگام کار معین می گردد. در واقع اعلام نتیجه نمره کل آزمون هر داوطلب از 2 بخش معدل امتحانات کتبی خرداد و 50 درصد دیگر از نمره کسب شده در آزمون ورودی تشکیل می گردد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد:سال جاری نزدیک به 60هزار دانش آموز پس از پذیرش در آزمون وارد مدارس دوره دوم متوسطه خواهند شد.

برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت برای دانش آموزان میان پایه

سلطانیان درباره چگونگی ثبت نام دانش آموزان میان پایه در مدارس نمونه دولتی شرح داد: در دستورالعمل ثبت نام قیده شده که براساس ماده 18شیوه نامه اجرایی مدارس نمونه دولتی، اگر در مدرسه ای به دلایل متفاوت مانند نقل و انتقال بین مدرسه ای و منطقه ای و استانی در پایه های دهم و یازدهم ظرفیت خالی برای ثبت نام ایجاد شد، منطقه ها آموزش و پرورش با تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان می توانند آزمون تکمیل ظرفیت را برگزار نمایند، بنابراین دانش آموزان برای آگاهی از این فرآیند برگزاری آزمون تکمیل می توانند به مدارس نمونه دولتی و آموزش و پرورش منطقه مراجعه نمایند و اطلاعات لازم را بدست آورند.

مدارس نمونه دولتی نباید شهریه برای ثبت نام دریافت نمایند

وی بعلاوه درباره دریافت شهریه از والدین برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی اظهار کرد: مدارس نمونه دولتی برای ثبت نام نباید شهریه ای از والدین دریافت نمایند، چراکه این مدارس هم دولتی هستند.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اما پس از مهر بر اساس تصمیمات شورای مدرسه بابت برگزاری کلاس های فوق برنامه و در چارچوب دستورالعمل و ضوابط بخشنامه فوق برنامه که در سنوات گذشته به استان ها ابلاغ شده، مدارس می توانند پس از آغاز سال تحصیلی براساس مجوز دریافتی از شورای آموزش و پرورش استان نرخ شهریه برای فوق برنامه را معین نمایند و در طول سال تحصیلی نسبت به ارائه خدمات فوق برنامه اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی 1403-1402 از سه شنبه 15 فروردین تا آدینه 25 فروردین ادامه داشت. براساس بخشنامه معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره ثبت نام دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی، همه دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 1402-1401 و دانش آموزانی که پایه نهم خود را در سال های تحصیلی قبل گذرانده اند با داشتن شرط سنی (مطابق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه)، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

بعلاوه در این بخشنامه آمده است: هر داوطلب صرفاً می تواند در نمونه برگ تقاضای ثبت نام، یک رشته تحصیلی از شاخه نظری(علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی) را انتخاب کند. داوطلبان برای دریافت شیوه نامه و ثبت نام در آزمون ورودی، از روز سه شنبه 15 فروردین 1402 تا روز آدینه 25 فروردین 1402 به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند. همه مراحل ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج، درخواست تجدید نظر و دریافت پاسخ آن، به وسیله سامانه یادشده انجام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1592

به "جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی؛ شرایط لازم و روند ثبت نام و شرکت در آزمون ، این مدارس سال جاری شهریه می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی؛ شرایط لازم و روند ثبت نام و شرکت در آزمون ، این مدارس سال جاری شهریه می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید