ترکیه سفیر جدید در امارات مشخص کرد

به گزارش رپید دانلود، روزنامه رسمی ترکیه امروز، شنبه حکم امضا شده توسط رئیس جمهوری این کشور را منتشر کرد که مربوط به مشخص سفیر جدید در امارات در کنار 13 سفیر جدیدی بود که در کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی مشخص شده اند.

ترکیه سفیر جدید در امارات مشخص کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت خلیج آنلاین، طبق گزارش این روزنامه، حکم مشخص 13 سفیر و بازگرداندن 10 سفیر دیگر به آنکارا از این حیث حائز اهمیت است که سفیران ترکیه در امارات و عراق تغییر کردند و دو سفیر دیگر به جای آنها مشخص شدند.

به نظر می رسد این گام همسو با سیاست های خارجه جدید ترکیه است که متناسب با نزدیک سازی دیدگاه ها و حل مسائل به خصوص با روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از بیش از دو ماه پیش است. این تغییرات شامل مشخص توگای تونجر سفیر جدید ترکیه در امارات به جای جان دیزدار سفیر سابق است که از سال ها پیش مسؤول پرونده سوریه در وزارت خارجه ترکیه بود. اکنون دیزدار به آنکارا بازگشته است.

علی رضا گونَی نیز به جای فاتح ییلدیز، سفیر جدید ترکیه در عراق مشخص شده و از ییلدیز خواسته شده به آنکارا بازگردد.

این انتصاب های جدید در راستای تکمیل انتصاب های قبلی است که بیش از یک ماه پیش انجام گرفت به طوری که اردوغان سفیرانی جدید در آمریکا، ژاپن، ایرلند و صربستان مشخص کرد.

همچنان روابط ترکیه و امارات در سایه جنگ رسانه ای مستمر بین دو کشور شاهد فراز و نشیب است و آنکارا شرط نموده ابوظبی دست از مداخله در امور داخلی اش و حمایت از نیروهای مخالف ترکیه در سوریه، لیبی، یونان و غیره بردارد.

در پی آشتی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس رجب طیب اردوغان گفت، کشورش آماده احیای روابط با تمام کشورهای شورای همکاری است و این روابط را استراتژیک می داند.

انور قرقاش مقام اماراتی نیز قبلا گفته بود، ترکیه شریک اول تجاری کشورش است و ابوظبی هیچ خصومتی با آنکارا ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 930

به "ترکیه سفیر جدید در امارات مشخص کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه سفیر جدید در امارات مشخص کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید