برنامه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 99 اعلام شد، از جهش در اجرای طرح مهارت افزایی تا افزایش ظرفیت خوابگاه ها

به گزارش رپید دانلود، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه های این دانشگاه برای سال 99 گفت: طرح مهارت افزایی این دانشگاه برای امسال مورد بازنگری قرار گرفته است که به زودی نهایی می شود.

برنامه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 99 اعلام شد، از جهش در اجرای طرح مهارت افزایی تا افزایش ظرفیت خوابگاه ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر گفت: باتوجه به اینکه این دانشگاه دارای برنامه راهبردی است، براساس این برنامه، فعالیت ها و سیاست های دانشگاه تعیین شده است.

وی افزود: در برنامه راهبردی این دانشگاه به موضوع مهارت افزایی و کارآفرینی توجه جدی شده است و در سال گذشته نیز در این دانشگاه فعالیت های چشمگیر و مهمی در این حوزه انجام شد، اما طرح مهارت افزایی این دانشگاه مورد بازنگری قرار گرفته و امیدواریم به زودی به اجرا گذاشته شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در حوزه مهارت افزایی طرح خوبی تهیه شده است که از همکاران درخواست کردیم تا در خصوص این طرح نظرات خود را ارائه نمایند و امیدواریم تا سرانجام فروردین ماه این طرح نهایی شود.

معتمدی افزود: برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 3 تا 5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا دانشگاه در این حوزه با جهش در سال 99 روبرو باشد.

وی تاکید کرد: در حوزه کارآفرینی نیز فعالیت های زیادی در سال گذشته در این دانشگاه اجرا شده است و این فرایند در سال جدید نیز ادامه خواهد شد در واقع می توان گفت که این دانشگاه در حوزه کارآفرینی جزء دانشگاه های پیشتاز بوده است.

جزئیات دفاع سرانجام نامه ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم دفاع سرانجام نامه های مقطع کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی انجام شود. دفاع سرانجام نامه در مقطع کارشناسی ارشد نیز به نحوی خواهد بود که در جلسه دفاع دانشجو و استاد راهنما حضور داشته باشند، اما داوران می توانند به صورت مجازی در جلسه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه حضور مدعوین و پذیرایی نیز در جلسات دفاع سرانجام نامه ها ممنوع شده است، افزود: برای دفاع از رساله های دوره دکتری نیز توصیه کردیم که دفاع به زمانی منتقل شود که شرایط بهتر شده باشد، اما اگر برای دفاع از رساله اضطرار وجود داشت، برخی داوران می توانند به صورت مجازی در جلسه دفاع حضور داشته باشند.

معتمدی تاکید کرد: باتوجه به شرایط پیش آمده اگر دانشجو نتوانست از سرانجام نامه خود دفاع کند دانشجویان شامل جریمه نخواهند شد. درصورتی که ترم تحصیلی طولانی تر شود برای زمان امتحانات نیز تصمیم گیری می شود.

پیگیری پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در خانه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در شرایط فعلی اساتید و دانشجویان پروژه ها و قرارداد های صنعتی را تاجایی که امکان دارد در منازل پیگیری می نمایند و اگر در شرایط خاص پروژه ها نیازمند آزمایشگاه بودند با رعایت اصول بهداشتی افراد در آزمایشگاه حضور می یابند.

وی گفت: از دانشجویان عزیز تقاضا می کنیم حتما به دستورالعمل ها و اطلاعیه های ابلاغی توجه نمایند و مطابق همان اقدام نمایند.

فعالیت شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی

معتمدی خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان این دانشگاه در زمان شیوع بیماری کرونا فعال بودند و تعداد قابل توجهی از این شرکت ها در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی نمایند فعالیت دارند.

وی بیان نمود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز مطالعات مربوط به طبعات کرونا از جمله مباحث اقتصادی و اقتصاد صنعتی فعال است. براساس اعلام ستاد کرونا فعالیت های اداری دانشگاه نیز به صورت 30 درصدی دنبال می شود و کارکنان دانشگاه شیفت بندی شده اند و بسکمک از فعالیت ها به صورت دورکاری دنبال می شود.

وی با بیان اینکه جلسه هیات رئیسه دانشگاه در هفته دوم نوروز به صورت مجازی برگزار گشت، افزود: برنامه داریم با کمک واحد انفورماتیک دانشگاه جلسات در حوزه ها و دانشکده های مختلف نیز در شرایط فعلی به صور مجازی انجام شود که امیدواریم بستر آن تا یک هفته آینده فراهم شود.

توسعه مراکز نوآوری دانشگاه در سال 99

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: افزایش قرارداد های صنعتی موضوع مهمی است که اواخر سال گذشته اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد که نتایج آن در سه ماهه اول سال 99 تعیین خواهد شد.

معتمدی ادامه داد: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر از 200 مرکز نوآور و شرکت های دانش بنیان عبور کرده ایم و تا سرانجام سال جدید با راه اندازی واحد های فناوری در همه دانشکده ها و افتتاح مرکز نوآوری خوارزمی در اوایل تابستان تعداد واحد های فناور و نوآور این دانشگاه از 300 مرکز عبور خواهد کرد.

وی افزود: افزایش حقوق اساتید و کارمندان دانشگاه در سال 99 مورد توجه است این درحالی است که اعتبار خاصی از سوی دولت برای این موضوع دیده نشده و تامین این اعتبار باید از محل صرفه جویی دیده شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان نمود: بار 30 درصدی و 40 درصدی زیاد است. اما باتوجه به تورمی که وجود دارد موضوع افزایش 30 تا 40 درصدی حقوق بسیار سخت است، اما سعی داریم آن را سریعتر اجرا کنیم که اعتبار این موضوع باید از محل صرفه جویی ها، اعتبارات و درآمد های دانشگاه و دولت تامین شود.

افزایش ظرفیت خوابگاه ها و سلف های دانشگاه صنعتی امیرکبیر

معتمدی افزود: خوشبختانه طی 5 سال گذشته ظرفیت سلف های دانشجویی این دانشگاه از دوبرابر بیشتر شده است. سلف های مکمل دانشگاه نیز راه اندازی شدند که استفاده از آن ها از سوی دانشجویان اختکمک است که در این سلف ها بر روی قیمت هر غذا سوبسیت ارائه می شود و احتمال دارد امسال نیز سوبسیت غذای رستوران های مکمل را بیشتر کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه طی چند سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است و برنامه داریم افزایش ظرفیت خوابگاه ها همچنان ادامه داشته باشد.

معتمدی بیان نمود: برنامه جامعی برای جهش ظرفیت های خوابگاهی این دانشگاه داریم که این برنامه ممکن است در سال های 99 و 1400 اجرایی شود.

وی افزود: طی سال های گذشته کیفیت خوابگاه های این دانشگاه ارتقا یافته است و درحال حاضر بسکمک از خوابگاه های این دانشگاه در رتبه های اول و دوم قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 274

به "برنامه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 99 اعلام شد، از جهش در اجرای طرح مهارت افزایی تا افزایش ظرفیت خوابگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 99 اعلام شد، از جهش در اجرای طرح مهارت افزایی تا افزایش ظرفیت خوابگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید