ایران قطب عظیم فراوری و صادرات واکسن کرونا در منطقه می گردد

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگاران، وزیر بهداشت روز پنجشنبه در هفدهمین آیین پویش ره سلامت که به منظور افتتاح نه بیمارستان و با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری برگزار گردید. اضافه کرد: سال جاری برای اولین بار در قبل و بعد از انقلاب، حدود 11 هزار تخت به تخت های بیمارستانی و تعداد زیادی خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در کشور تا اردیبهشت ماه اضافه خواهد شد.

ایران قطب عظیم فراوری و صادرات واکسن کرونا در منطقه می گردد

نمکی با بیان اینکه شهر قدس، ملارد، شهریار و اسلام شهر در استان تهران حتی یک تخت بیمارستانی نداشت، اضافه نمود: تا انتها سال جاری حدود دو هزار تخت بیمارستانی در حاشیه شهر تهران راه اندازی می گردد و امیدواریم تا انتها سال همه بخش های حاشیه تهران صاحب تخت بیمارستانی گردد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: هر هفته استانداران و معاونان ریاست جمهوری پروژه هایی را افتتاح می نمایند و امیدواریم تا اردیبهشت 1400 با حمایت بیشتر، تعداد 1400 پروژه ای که قول دادیم افتتاح گردد را بهره برداری کنیم.

در دو سه ماه آینده ایران به یکی از قطب های بسیار مهم واکسن سازی کرونا در منطقه تبدیل خواهد شد و یکی از صادر نمایندگان واکسن کرونا در دنیا خواهیم بود.

وی اعلام کرد: در این باتلاق بسیار سهمگین، همکاران ما از توسعه زیرساخت ها دست نکشیدند. در این مدت بیماری اتفاقاتی رخ داد و حداقل دو هزار و 500 تخت آی سی یو و صدها تخت بیمارستانی دیگر در کشور بی سر و صدا اضافه شد تا بیماری پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نگردد.

همچنین تولیدات بسیار زیاد در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی با تکیه بر توان ملی انجام شد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 818

به "ایران قطب عظیم فراوری و صادرات واکسن کرونا در منطقه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران قطب عظیم فراوری و صادرات واکسن کرونا در منطقه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید