ادعای اندیشکده نومحافظه کار انگلیسی درباره چین؛ فرار از فاجعه کرونا در اروپا

به گزارش رپید دانلود، مسئولیت شیوع گسترده کرونا در اروپا متوجه همان کسانی است که به جای انجام دادن درست مسئولیت های خود، با بی شرمی می خواهند دنیا را به آشوب بکشانند.

ادعای اندیشکده نومحافظه کار انگلیسی درباره چین؛ فرار از فاجعه کرونا در اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل رپید دانلود به نقل از رادیو بین المللی چین، رسانه های گروهی انگلستان اخیراً گزارش دادند که انجمن هِنری جکسون اندیشکده نومحافظه کاران در گزارشی ضمن حمله به چین جهت پنهانکاری در خصوص انتشار آمار مبتلایان به کرونا و نقض توافقنامه های بهداشت دنیای مدعی شد که چین باید مسئولیت شیوع کرونا در دنیا را برعهده بگیرد و به مردم دنیا خسارت بدهد.

این ادعا کاملاً مضحک است چین با فداکاری بزرگ خود به عنوان خط مقدم مقابله با کرونا در دنیا باعث شد کشورهای دیگر زمان کافی برای آماده کردن خود در برابر شیوع کرونا داشته باشند. چین به موقع اطلاعات مربوط به شیوع کرونا را منتشر کرد و تمام تجربیات خود در پیشگیری، مهار و درمان این بیماری را در اختیار سازمان بهداشت دنیای و جامعه بین المللی گذاشت که مورد تایید و تقدیر جامعه بین المللی نیز قرار گرفته است. مقصر دانستن و درخواست جبران خسارات از چین ادعایی است کاملاً بی پایه و خلاف اخلاق.

شیوع کرونا به تمام انسان های آسیب رسانده است. در تاریخ، هیچ نمونه ای را نمی توان یافت که یک کشور به دلیل شیوع یک بیماری همه گیر مقصر بدانند و خواهان دریافت خسارت از آن کشور باشند چرا که چنین چیزی ناگزیر منجر به اعمال خشونت علیه یک قوم و یا ملت خاص و رقم خوردن یک فاجعه به دست خود بشر می گردد. در واقع درخواست نویسندگان این گزارش برای مقصر شناختن چین و دریافت خسارت با عبور از مرزهای اخلاق مصداق واقعی نژادپرستی است.

شایان ذکر است بعضی از سیاستمداران راست گرای بریتانیایی، دانشمندان متمایل به گرایشات سیاسی خود را قانع نموده اند تا با یافتن یک مقصر بر ناکارآمدی خود در مبارزه با شیوع کرونا سرپوش بگذارند.

انگلستان هیچ مسئله ای از نظر فناوری های پزشکی پیشرفته ندارد اما کمبود تجهیزات پزشکی و نادیده دریافت گزارش های منتشر شده از سوی چین، توان این کشور برای مقابله با این بحران دنیای را کاهش داده است که نشان می دهد آنان که باید خود را اصلاح نمایند در واقع همان دانشمندان و سیاست بازان راستگرای حزب محافظه کار انگلستان هستند.

بعضی از اعضای کنگره آمریکا به نمایندگی از جاش هائولی اخیراً در حال کوشش برای تصویب طرحی برای شروع رسیدگی بین المللی درباره روش مقابله چین با کرونا هستند تا بر اساس آن خواهان دریافت خسارت از چین شوند. آشکار است که سیاست بازان راست گرای غربی می خواهند با مقصر جلوه دادن چین از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمایند.

اکنون تعداد مبتلایان در سراسر دنیا از مرز 1.4 میلیون نفر فراتر رفته است که در این میان آمار مبتلایان در آمریکا به 400 هزار نفر رسیده است. بوریس جانسون نخست وزیر انگلستان نیز به دلیل وخیم شدن حالش به بخش مراقبت ویژه منتقل شده است. در حالی که سراسر دنیا در حال مقابله با کرونا است، اقدام های سیاسی و نژادپرستانه بعضی از سیاست بازان و سازمان های اروپایی و آمریکایی با آشکار کردن چهره زشت آنان، نشان داد که چگونه مانع از شکل گیری همکاری های بین المللی در مقابله با کرونا می شوند.

مسئولیت شیوع گسترده کرونا در اروپا متوجه همان کسانی است که به جای انجام دادن درست مسئولیت های خود، با بی شرمی می خواهند دنیا را به آشوب بکشانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 275

به "ادعای اندیشکده نومحافظه کار انگلیسی درباره چین؛ فرار از فاجعه کرونا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای اندیشکده نومحافظه کار انگلیسی درباره چین؛ فرار از فاجعه کرونا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید