کار فروشندگان مسکن هم سخت شده است ، هیچ کس از حذف قیمت ها سود نکرد

به گزارش رپید دانلود، با دستور قضایی، اعلام قیمت مسکن از سایت های خرید و فروش آنلاین حذف شده است. هیچ یک از آگهی دهندگان حق ندارند در آگهی خود به قیمت یا بازه آن اشاره نمایند و سایت ها نباید هیچ قیمتی را درج نمایند. در شرایط حذف قیمت در این سایت ها که با دریافت همه مجوزها از دستگاه های ذی ربط کار می نمایند، نه فقط خریداران مسکن بلکه بنگاه داران و فروشندگان هم دچار مشکل شده اند.

کار فروشندگان مسکن هم سخت شده است ، هیچ کس از حذف قیمت ها سود نکرد

جهت دریافت خدمات آلاچیق سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

رضا در یکی از بنگاه های معاملات املاک کار می نماید. او که از سایت های خرید و فروش آنلاین برای معرفی موردهای اجاره و فروش استفاده می نموده است، می گوید: خیلی از مشتری ها می خواهند خانه شان را بفروشند، حوصله و وقت این را ندارند که مشتری هر ساعتی به آن ها زنگ بزند. به ما می سپرند و ما هم در سایت ها آگهی می کنیم. وقتی مشتری زنگ می زند هم قیمت محل را می گویم هم قیمت موردنظر فروشنده را تا خریدار آسان تر تصمیم بگیرد.

حالا که قیمت ها از سایت های خرید و فروش آنلاین حذف شده اوضاع کار رضا چطور است؟ می گوید قیمت ها حذف شده و کار ما سخت تر شده است. بیشتر مراجعات به بنگاه حضوری شده که در این اوضاع کرونا خوب نیست. پیش تر هم مراجعه حضوری داشتیم اما مردم چون قیمت ها را در سایت ها می دیدند، با دید بهتری وارد بازار می شدند. با حذف قیمت در سایت ها داریم به دوره ای برمی گردیم که موردها را روی کاغذ می نوشتیم و پشت شیشه بنگاه می چسباندیم.

دردسرهای حذف قیمت برای معاملات املاکی ها محدود به شرایط غیرعادی امروز و سخت تر شدن کارشان نیست. حذف قیمت از سایت ها مردم را ناراضی نموده است چراکه هزینه های جست وجو برای آن ها افزایش یافته است. رضا می گوید هیچ بنگاهی دلش نمی خواهد با مشتری عصبانی روبه رو گردد. مشتری که فکر می نماید بنگاه های معاملات املاک قیمت را بالا و پایین می کشند. ما چه زمانی که سایت ها قیمت می زدند و چه الان کار خودمان را می کنیم. حذف قیمت ها در کار بنگاه ها از نظر قیمت اثری ندارد. متاسفانه خیلی از مراجعه نمایندگان با شنیدن قیمت ها شاکی می شوند و فکر می نمایند که ما می خواهیم سرشان کلاه بگذاریم. درحالی که ما سال هاست در این محل کار می کنیم. همه ما را می شناسند.

رضا می گوید اینکه مردم می توانستند در سایت های خرید و فروش آنلاین قیمت ها را ببینند برای آن دسته از بنگاه داران شناخته شده و باسابقه ای که کارشان را درست انجام می دادند، خوب بود. حرف زدن با مشتری آگاهی که با در نظر دریافت همه جوانب تصمیم می گیرد، بهتر است کسی است که هیچ فرصتی برای مقایسه ندارد و دنبال متهم است.

حذف قیمت تنها خریداران خانه را به زحمت نینداخته و هزینه های جست وجو را برای متقاضیان بالا نبرده است. هرچند به ظاهر فروشندگان در بازار مسکن کمتر از اجرای این سیاست اثر می پذیرند اما آن ها هم به نوبه خود، از خریداران بالقوه در بازار مسکن به شمار می فرایند و اگر نخواهند به خانه بهتری نقل مکان نمایند، فروش ملک خود را با هدفی دنبال می نمایند.

فاطمه و وحید پس از خرید یک خانه 50 متری در یکی از شهرک های اطراف، برای پنج سال در خانه های سازمانی زندگی کردند. حالا مهلت آن ها برای زندگی در خانه سازمانی تمام شده و باید به خانه خودشان بفرایند. این زوج که حالا صاحب دو فرزند شده اند کوشش می نمایند خانه ای بهتر در یکی از مناطق نزدیک به محل کارشان خریداری نمایند اما حذف قیمت از سایت های خرید و فروش کار را برای آن ها سخت نموده است. فاطمه می گوید انگار در فضای تاریکی حرکت می کنیم. نه می توانیم به راحتی خانه مان را بفروشیم و نه می توانیم خانه مورد نظر خودمان را راحت پیدا کنیم.

غیر از این زوج که با وجود مشغله زیاد و دو فرزند خردسال مجبورند ساعت های زیادی برای فروش و خرید خانه ای دیگر زمان بگذارند، زن دیگری هم به بنگاه آمده که میخواهد با فروش یک واحد آپارتمان سرمایه کار همسرش را فراهم کند. می گوید باید خیلی فوری خانه ام را بفروشم. همه چیز به سرعت گران می گردد. امروز یک قیمت برای خرید جنس باید پرداخت و فردا قیمتی دیگر. برای همین به پول این خانه احتیاج فوری داریم تا کسب وکارمان را از دست ندهیم. در حالی برای سپردن خانه به بنگاه ها سر می زنم که هیچ چیز از قیمت ها نمی دانم و از گزارش های رسمی هم سر درنمی آورم.

سیاست حذف قیمت از سایت های خرید و فروش که به عنوان راهی برای جلوگیری از سفته بازی و سوداگری در بازار مسکن دنبال شده، تنها به زحمت خریداران، فروشندگان و حتی بنگاه های معاملات املاک اضافه نموده است. به نظر می رسد هیچ یک از بازیگران واقعی بازار مسکن از این سیاست سود نبرده اند.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 440

به "کار فروشندگان مسکن هم سخت شده است ، هیچ کس از حذف قیمت ها سود نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار فروشندگان مسکن هم سخت شده است ، هیچ کس از حذف قیمت ها سود نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید