پیری جمعیت اقتصاد آسیا را تهدید می نماید

به گزارش رپید دانلود، رئیس صندوق بین المللی پول ضمن هشدار در این باره که پیری جمعیت در اقتصادهای مهم آسیایی موجب کاهش رشد آنها خواهد شد، از سیاستگذاران خواست تا سیاست های واکنشی لازم را در قبال تغییر ترکیب جمعیتشان طراحی نمایند.

پیری جمعیت اقتصاد آسیا را تهدید می نماید

با تور مالزی سنگاپور زمستان 99 از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری استریتس تایمز، رئیس صندوق بین المللی پول ضمن هشدار در این باره که پیری جمعیت در اقتصادهای مهم آسیایی موجب کاهش رشد آنها خواهد شد، از سیاستگذاران خواست تا سیاست های واکنشی لازم را در قبال تغییر ترکیب جمعیتشان طراحی نمایند.

مطالعات نشان می دهد که جمعیت آسیا سریعتر از سایر نقاط دنیا در حال پیر شدن است و پیش بینی شده که ژاپن به اولین کشور بسیار پیر دنیا تبدیل گردد، بدان معنا که 28 درصد جمعیت این کشور را افراد 65 سال به بالا تشکیل خواهند داد. همچنین انتظار می رود یک پنجم جمعیت کره جنوبی تا سال 2030 میلادی 65 سال به بالا باشند.

به گفته کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، کشورهای به سرعت در حال پیر شدن شامل چین، ژاپن، کره جنوبی و تایلند نیروی کار کمتری در آینده خواهند داشت و احتمالا میزان رشد بهره وری در آنها کاهش خواهد یافت.

وی که در کنفرانسی در سئول صبحت می کرد اضافه نمود: این کشورها ممکن است با افت رشد سالانه فراوری ناخالص داخلی... به میزان یک درصد روبرو شوند.

چین و ژاپن به ترتیب دومین و سومین اقتصادهای بزرگ دنیا هستند و ریسک کاهش رشد اقتصادی آنها تاثیرات قابل توجهی بر اقتصاد کل دنیا خواهد داشت.

سنگاپور نیز از کشورهایی است که بیشترین تاثیر منفی را از کاهش نیروی کار خود به دلیل پیری جمعیت خواهد پذیرفت و بر اساس گزارش موسسه آکسفورد اکونومیکس، پیش بینی شده که عرضه نیروی کار این کشور در 10 سال منتهی به سال 2026 میلادی .17 درصد افت کند.

لاگارد از دولت ها خواست تا سهم زنان از نیروی کار خود را به وسیله بهره مندی بیشتر مادران شاغل از مزایای مراقبت از بچه ها و ایجاد انگیزه هایی برای کارهای پاره وقت، افزایش دهند.

وی اضافه نمود، در کشورهای نوظهوری نظیر هند، که جمعیت همچنان در حال رشد است، آموزش بهتر برای دختران و دسترسی گسترده تر زنان به تامین اقتصادی باید در اولویت قرار گیرد.

62

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 71

به "پیری جمعیت اقتصاد آسیا را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیری جمعیت اقتصاد آسیا را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید