قیمت نجومی میوه های نوبرانه

به گزارش رپید دانلود، خبرنگاران : میوه های نوبرانه که تازه پایشان به بازار رسیده، یکه تازی می نمایند، قیمت های 100 هزار تومان که عده ای خاص از پس آن بر می آیند.

قیمت نجومی میوه های نوبرانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، پای میوه های نوبرانه به بازار رسیده، اما قیمت ها به حدی بالا است که تنها عده ای خاص توان خرید دارند، گوجه سبز و گیلاس نوبرانه بهاری به قیمت کیلویی 100 هزار تو مان به فروش می رسد، قیمت زرد آلو هم کیلویی 70 هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ای 60 هزار تومان است.

نوبرانه ها میوه های اول فصل است که در بازار فراوان نیست و به قیمت های بالایی به فروش می رود، به مرور عرضه در بازار بیشتر و قیمت ها هم افت می نماید.

میوه در بازار فراوان اما قیمت ها گران است بازار محصولات کشاورزی از قانون عرضه و تقاضا تبعیت نمی نماید و راستا خود را ادامه میدهد، دلالان تاثیر بیشتری در قیمت دارند تا مدیریت دولتی. قیمت پیاز و گوجه فرنگی در بازار 10 برابر قیمتی که از کشاورز می خرند به فروش می رود.

صیفی کاران جنوب از قیمت پایین گوجه و پیاز که به کیلویی 500 تومان می فروشند گلایه د دارند اما قیمت این محصولات در بازار تهران 5 هزار تومان است.

میوه های وارداتی هم گوی سبقت را از همه ربوده و گل سرسبد بازار است، هر کارتن آناناس به قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رود.

جدیدترین قیمت انواع محصولات کشاورزی در بازار عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این توضیح است:

زمانی که پای این میوه ها به مغازه های سطح شهر می رسد به طور قانونی 35 درصد و غیرقانونی تا 100 درصد افزایش پیدا می نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 994

به "قیمت نجومی میوه های نوبرانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نجومی میوه های نوبرانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید