قیمت خانه های دهه 30 در تهران

به گزارش رپید دانلود، تحقیقات میدانی از بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی با قدمت بیش از 50 تا 60 سال حکایت از آن دارد که هم اکنون اگرچه تعداد این خانه ها در پایتخت محدود است و در سال های گذشته عمده آنها تخریب و نوسازی شده اما کماکان به صورت محدود می توان فایل هایی مربوط به فروش این واحدها را در بازار مسکن مشاهده کرد.

قیمت خانه های دهه 30 در تهران

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

آنالیز های دنیای اقتصاد نشان می دهد در حالی که حجم عرضه واحدهای مسکونی با قدمت بیش از 50 سال در تهران و در مناطق مرکزی و تاریخی شهر محدود است اما هر از گاهی یک یا دو فایل فروش این گونه واحدها در بازار محلات قدیمی مشاهده می گردد که متقاضیان می توانند این خانه ها را برای دو منظور عمده خریداری نمایند.

بعضی متقاضیان این واحدها مانند بخش عمده ای از خریداران واحدهای مسکونی قدیمی ساز و کلنگی به دنبال خرید این خانه ها برای تخریب و نوسازی هستند. در واقع این خانه ها از سوی این افراد برای ساخت مجتمع های آپارتمانی خریداری می گردد و پس از تخریب و نوسازی ساخت پروژه های مسکونی، اداری یا تجاری در آنها شروع می گردد. با این حال با رواج تبدیل خانه های قدیمی و تاریخی به کافه رستوران ها یا کافه گالری های سنتی، بعضی از متقاضیان این خانه ها نیز افرادی هستند که قصد دارند پس از بازسازی این خانه ها آنها را تبدیل به کافه رستوران و کافه گالری نمایند.

در سال های اخیر هر روز به تعداد خانه های تاریخی که پس از انجام عملیات بازسازی به کافه رستوران، کافه سینما و کافه گالری تبدیل شده اند اضافه شده است. کانون تمرکز این خانه ها یا کافه ها نیز مناطق مرکزی شهر است که بافت تاریخی تهران قدیم محسوب می گردد. مالکان و عرضه نمایندگان این خانه های قدیمی در متن آگهی فروش این خانه ها نیز با تاکید بر قابلیت تبدیل این خانه های قدیمی به انواع کافه رستوران ها سعی می نمایند جاذبه بیشتری برای فروش آنها ایجاد نمایند.

با این حال، تحقیقات میدانی نشان می دهد خریداران این خانه ها علاوه بر اینکه می توانند آنها را تبدیل به کافه رستوران و... نمایند، کماکان امکان تخریب و نوسازی آنها متناسب با کاربری زمین آن را دارند. در واقع خریداران متناسب با هدفی که از خرید این خانه ها دارند می توانند این خانه ها را تبدیل به کافه رستوران نموده یا آن را تخریب و اقدام به آپارتمان سازی نمایند.

با این حال، تاکید فروشندگان بر قابلیت های کاربردی این گونه املاک قدیمی در متن آگهی ها امکان تبدیل آنها به کافه و رستوران سنتی است. بعضی از فروشندگان این خانه ها متناسب با هزینه ای که خریدار در صورت تمایل باید برای بازسازی این خانه ها پرداخت کند اقدام به معین قیمت فروش می نمایند. در عمده موارد به دلیل عدم امکان استفاده از بنای موجود، خانه ها به دلیل قدیمی ساز و حتی مخروبه بودن آنها، تنها قیمت زمین از سوی فروشنده محاسبه و اعلام می گردد اما در بعضی دیگر که امکان بازسازی وجود دارد و بنا قابل بازسازی و استفاده مجدد است، قیمت فروش بالاتر معین می گردد.

تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد نشان می دهد هم اکنون تعداد فایل های فروش این خانه ها در بازار مسکن مناطق تاریخی شهر تهران اندک است. با این حال، بنا بر اعلام فعالان بازار مسکن خانه های دهه 30 شمسی در صورتی که بنای قابل استفاده و قابل بازسازی داشته باشند به طور متوسط هم اکنون مترمربعی 50 تا 60 میلیون تومان ارزش دارند. هر چند این رقم به صورت متوسط و در میان فایل هایی که به تازگی به بازار عرضه شده اند دیده می گردد و حتی بعضی فایل های مشابه با قیمت های بالاتر یا کمتر نیز وجود دارند که مالکان آنها، این خانه ها را برای فروش به بازار عرضه نموده اند.

در یک نمونه از آگهی های مربوط به فروش این خانه ها، مالکی در یک محله قدیمی و تاریخی شهر تهران در مرکز پایتخت، در نزدیکی سفارت انگلیس، ملک خود را برای فروش به بازار عرضه نموده است. قیمت کل این ملک 16 میلیارد تومان اعلام شده است. متراژ زمین این ملک که آگهی فروش آن طی چند روز اخیر در میان فایل های فروش مسکن محلات قدیمی شهر تهران منتشر شده است 310 مترمربع اعلام شده است. این ملک دارای بنایی 750 مترمربعی و زمان ساخت آن مربوط به دهه 30 است که بنا بر اعلام فرد آگهی دهنده یکی از کاربری هایی که خریدار می تواند برای آن در نظر داشته باشد تبدیل آن به کافه رستوران سنتی، کافه گالری یا بوتیک هتل است. با این حال، آگهی دهنده به دنیای اقتصاد اعلام نمود: در صورتی که خریداران این گونه خانه ها قصد تخریب و بازسازی و ساخت مجتمع های جدید آپارتمانی در زمین این خانه های قدیمی و تاریخی داشته باشند نیز شهرداری متناسب با پهنه ای که ملک در آن واقع شده است اقدام به صدور مجوز ساخت مسکونی، تجاری یا اداری می نماید.

بنابراین نه تنها می توان این خانه های قدیمی را بازسازی و به صورت مجدد و در قالب کافه رستوران های سنتی یا مراکز اقامتگاهی مورد استفاده قرار داد بلکه می توان آنها را تخریب و نوسازی کرد. با این حال از آنجا که به تازگی با سهولت بیشتری امکان تغییر کاربری این خانه ها به کافه رستوران های سنتی وجود دارد فعالان بازار معاملات این خانه ها توصیه می نمایند خریداران این خانه ها را تبدیل به آپارتمان ننمایند و از آنها برای ایجاد یک کافه رستوران سنتی یا فضای اقامتگاهی استفاده نمایند.

آن طور که آگهی دهنده ملک فروشی دهه 30 به دنیای اقتصاد اعلام نمود، هم اکنون با بودجه یک تا 2 میلیارد تومانی می توان املاک قدیمی مربوط به دهه 30 که به لحاظ مشخصات سازه ای بنای آنها مستحکم و قابل استفاده است را بازسازی و به یک کافه رستوران تبدیل کرد.

همچنین با هزینه ای نزدیک به حدود 4 تا 5 میلیارد تومان نیز می توان این خانه ها را به اقامتگاه ها و هتل های کوچک سنتی تبدیل کرد. از جمله ویژگی های دیگری که خانه های قدیمی ساخته شده در دهه 30 دارند می توان به سرد اب، آب انبار و اندرونی ها و بیرونی های ساخته شده به سبک معماری ایرانی - اسلامی اشاره نمود که بازدید از این قسمت ها برای مراجعه نمایندگان از جذابیت زیادی برخوردار است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 538

به "قیمت خانه های دهه 30 در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خانه های دهه 30 در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید