شهر بروژ کجاست ، آشنایی با شهر بروژ

به گزارش رپید دانلود، رمانتیک و عاشقانه توصیفی ست که درباره شهر بروژ به کار می برند. شهری که منظره ها طبیعی و معماری هایش الهام بخش معروفترین فیلم سازان و هنرمندان اروپایی بوده و طبیعت بی نقص آن بارها و بارها بر بوم نقاشی ها به تصویر کشیده شده است. بروژ رمانتیک در کجا قرار گرفته و با چه جاذبه هایی از میهمانان خود پذیرایی می نماید؟ در اینجا درباره بروژ و جاذبه هایش بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شهر بروژ کجاست ، آشنایی با شهر بروژ

بروژ نام شهری در کشور بلژیک است که کمتر در بین مقاصد توریستی تور اروپا دیده می شود اما زیبایی های منحصریه فرد این شهر از دید اروپاگردان حرفه ای مخفی نمانده است. بسیاری از کسانی که بروژ را از نزدیک دیده اند به آن لقب شهر افسانه ای اروپا را داده اند. همین باعث شده تا این شهر کوچک اروپایی سالانه میزبان بیش از 2 میلیون توریست از سراسر جهان باشد.

همه چیز درباره بروژ

بروژ، بروگن یا بروخه نام هایی هستند که این شهر افسانه ای بلژیکی را با آن صدا می زنند. شهری که امانت دار معماری های قرون وسطایی ست و در کنار این آثار ارزشمند تاریخی چهره ای مدرن و امروزی نیز دارد. در واقع می توان گفت که قدمت بروژ به قرن 9 یا 10 میلادی برمی شود. اوج شکوفایی این شهر را می توان در قرن 19 میلادی دید. نکته قابل توجه اینکه بروژ در آن دوران مقصد محبوب فرانسوی ها و انگلیسی ها بوده است. زیبایی منحصر به فرد شهر باعث شده تا مرکز تاریخی آن در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسد. بروژ در طی جنگ های جهانی اول و دوم به تصرف آلمان ها عایدی اما خوشبختانه از هر دو واقعه جان سالم به در برده و در حال حاضر نیز با جاذبه های بی مانند خود میزبان هزاران توریست خوش ذوق از سراسر جهان می باشد.

جاذبه های شهر بروژ

اولین قلعه ها و دژهایی که پس از فتح ژولیوس سزار ساخته شدند مهمترین جاذبه های تاریخی شهر بروژ را تشکیل می دهند. در کنار این آثار تاریخی وجود موزه های معاصر می تواند تماشای های بروژ را تکمیل می نمایند. پس در ادامه با ما همراه شده و با جاهای تماشای بروژ بیشتر آشنا شوید.

میدان گروت مارکت | Grote Markt

نبض زندگی در شهر بروژ را می توان در میدان گروت مارکت به عنوان میدان اصلی شهر دید. میدانی که یکی از مجذوب کننده ترین ناطق شهر شناخته شده و در تمام ساعات روز مملو است از توریستانی که در حال خرید یا قدم زدن در آن هستند. لوکسترین مراکز خرید با فروشگاه هایی که اجناس با برند جهانی را در خود دارند و معروفترین رستوران ها همه و همه در میدان گروت مارکت گرد هم آمده اند. با این وصف کروت مارکت را می توان گرانترین منطقه شهر نیز به شمار آورد اما حتی لوکس و بالا بودن هزینه های رستوران نیز مانع از این نمی شود که توریستان از تست غذاهای لذیذ بلژیکی همراه با منظره ها تاریخی زیبا صرف نظر نمایند.

خانه بگیناژ | Béguinage

قدمت بگیناژ به قبل از وقوع جنگ های جهانی می رسد. مجموعه ای تاریخی که در سال 1245 تاسیس و ظاهری قرون وسطایی دارد. خانه ای سفید رنگ که دقیقا در وسط حیاط قرار گرفته و با گل های نرگس تزیین شده را می توان زیباترین جای خانه بگیناژ دانست. این مجموعه زیبا کمی دورتر از هیاهوی بروژ قرار گرفته و مکانی مناسب برای استراحت و تمدد اعصاب می باشد. قدم زدم در میان محوطه و لذت بردن از منظره ها طبیعی را می توان از تفریحات خانه بگیناژ به شمار آورد.

کلیسای خون مقدس بروژ | Basilica of the Holy Blood

از تماشای های شهر بروژ بلژیک می توان به کلیسای خون مقدس، یکی از خاص ترین کلیساهای قاره اروپا اشاره نمود. این کلیسا امانت دار پارچه ای ست که خون حضرت مسیح بر روی آن ریخته شده است. ساختمان کلیسای خون مقدس معماری بسیار ساده و در عین حال با ابهت دارد. 2 تالار که دارای محوطه مجزا هستند و یک سالن در طبقه پایین فضای پایین کلیسا را تشکیل می دهند. توریستان بسیاری از سراسر جهان برای تماشا پارچه مخصوص به بروژ سفر نموده و از کلیسای خون مقدس تماشا می نمایند.

موزه خرونینگن بروژ | Groningen

موزه ها همواره در کنار بناهای تاریخی اصلی ترین جاذبه های توریستی را تشکیل می دهند. موزه خرونینگن نیز از معروفترین و مهمترین موزه های بلژیک و بروژ است که در آن مجموعه کامل و ارزشمندی از هنرمندان بلژیکی و اروپایی به نمایش گذاشته شده است. تابلوهای نقاشی که بسیار هنرمندانه طبیعت و فرهنگ بلژیکی را به تصویر کشیده اند، توجه به جزییات و حالات در پورتره ها، استفاده از رنگ های خاص و زنده و چندین مجسمه آثار نگه داری شده در موزه خرونینگن بروژ را تشکیل می دهند. توریستان بسیاری سالانه از این موزه بازدید و آن را تحسین می نمایند.

برج بلفری بروژ | Belfry

به معرفی یکی از خاص ترین جاهای تماشای شهر بروژ می رسیم. برج بلفری! برجی که هم نماد شهر به شمار رفته و هم در میان توریستان بسیار محبوب است. بلفری در قرن 14 ساخته شده و در قرن 16 میلادی مجددا بازسازی شد. این برج 83 متر ارتفاع داشته و برای رسیدن به بالاترین نقطه آن باید از 366 پله بالا رفت. وجود 47 ناقوس در برج بلفری آن را خاص و عنوان زیباترین برج بلژیک را به بلفری داده است. اگر تابستان را برای سفر به بلژیک و بازدید از برج بلفری انتخاب نموده اید حتما به ساعت بازدید خود دقت کنید چرا که برای محافظت از این بنای ارزشمند تنها 70 نفر می توانند به صورت همزمان از برج بالا روند.

محله Rozenhoedkaai در بروژ

با جستجوی نام شهر بروژ در گوگل، محله ای قدیمی با بناهای فوق العاده زیبا اولین تصویری ست که دیده می شود. این محله چشم گیر Rozenhoedkaai نام داشته و می توان آن را توریستی ترین محله بروژ بنامیم. کانال های آبی که از میان کوچه پس کوچه ها عبور نموده اند، پل های ظریف و رنگارنگ، کلیساهای قدیمی با برج و باروهای منحصربه فرد و بناهای چند صد ساله جاهای تماشای محله Rozenhoedkaai را تشکیل داده اند. بسیاری از نقاشان معروف اروپایی ایده های خود را ازاین محله الهام گرفته و بیشتر معماران خلاق برای طراحی های خود به تماشا بناهای Rozenhoedkaai می آیند.

پل و پارک مینواتر بروژ | Minnewater Bridge

پل و دریاچه عشق از دیگر تماشای های شهر بروژ هستند که در سفر به بلژیک نباید از دست داد و پارک مینواتر دقیقا جایی ست که توریستان را به پل عشق می رساند. طبق افسانه های بلژیکی اگر دو عاشق دست یکدیگر را گرفته و از پل رد شوند عشقشان ابدی می شود. اما جدای از این افسانه پارک مینواتر به قدری زیبا و آرامش بخش است که چه بخواهید یا نه شیفته منظره ها شگفت انگیز ان خواهید شد. حضور قوهای سپید که در دریاچه در حال شنا کردن هستند زیبایی دریاچه را چندین برابر نموده است.

آب و هوای بروژ

بروژ از شهرهای سرد اروپایی ست. بنابراین هر چند که زمستان هایی زیبا دارد اما اگر سرمایی هستید این فصل را برای سفر پیشنهاد نمی دهیم. در مقابل با فرا رسیدن بهار و تابستان هوای بروژ گرمتر شده جاذبه های این شهر آماده اند تا از توریستان پذیرایی نمایند. البته از قلم نیاندازید که تورهای بلژیک در نیمه دوم سال و فصل پیک سفر کمی گرانتر از فصل های پاییز و زمستان هستند.

شهرهای تماشای بلژیک

بلژیک به داشتن شهرهای کوچک اما زیبا معروف است. شهرهایی که زیر سایه مقاصدی مانند پاریس، رم، ونیز، بارسلونا، مادرید و غیره کمتر مورد توجه قرار گرفته اما بی شک با یک بار تماشاشان شیفته آن ها خواهید شد. بروکسل به عنوان مرکز بلژیک، دینانت، دام، اسپا، روشفورت، دوربی و مالمدی همه و همه از شهرهای معروف و تماشای کشور بلژیک هستند. شما می توانید جهت دریافت ویزای شینگن، و رزرو تور اروپا با همکاران ما در واحد تورهای خارجی در ارتباط باشید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1480

به "شهر بروژ کجاست ، آشنایی با شهر بروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر بروژ کجاست ، آشنایی با شهر بروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید