سندی برای ورود فناوری های نوین به صنعت دریایی کشور تدوین می شود

به گزارش رپید دانلود، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال تدوین سندی برای ورود فناوری های نوین به صنعت دریایی کشور است.

سندی برای ورود فناوری های نوین به صنعت دریایی کشور تدوین می شود

وجود سندی ملی برای تزریق نوآوری ها و فناوری های نوین به این عرصه از جمله نیازهای صنعت دریایی برای توسعه یافتگی به شمار می رود.

بر همین اساس ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با بررسی و امکان سنجی تدوین سند در حوزه دریا و بنادر برای پذیرش فناوری های نوین، به این کار سرعت دهد.

این اقدامات تأثیری مثبت در کمک به افزایش ایمنی دریایی نیز دارد. از جمله این اقدامات و پروژه ها می توان به طراحی و تولید انبوه تجهیزات تخصصی نجات، تعلیق، فلوتیشن و مخازن انعطاف پذیر سوخت و آب نظامی و غیر نظامی، بومی سازی سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی NBO-100، بومی سازی سامانه های ارتباطی بین شناورها و غیره نام برد.

همچنین از مهمترین برنامه های آینده این ستاد پروژه هوشمندسازی بنادر و انتقال مدل هیدرودینامیکی خلیج فارس و دریای عمان است.

در این گروه 3 گام مهم برای پیشبرد فناوری هایی که نقشی تعیین کننده در تحقق ایمنی دریا دارد برداشته شده که یکپارچه سازی ملاحظات فناورانه با زمینه های استراتژیک کسب و کار و محصول و شتاب دادن به فرآیند تبدیل فناوری های نو به محصولاتی برای ایمنی از رهگذار سرمایه گذاری های درست و کاهش زمان توسعه محصولات از جمله این اقدامات به شمار می رود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 962

به "سندی برای ورود فناوری های نوین به صنعت دریایی کشور تدوین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندی برای ورود فناوری های نوین به صنعت دریایی کشور تدوین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید