رکوردشکنی عجیب و غریب سفرها در تعطیلات اخیر

به گزارش رپید دانلود، براساس آخرین آمارهای ثبت شده از مرکز مدیریت راه های کشور درباره شرایط تردد وسایل نقلیه مختلف در تعطیلات پایانی ماه صفر در بازه زمانی 12 تا 17 مهرماه رکوردهای عجیب و غریبی از طریق مردم در سفرهای جاده ای به ثبت رسید چرا که در این ایام فرایند سفرهای جاده ای مردم فراتر از انتظارات و به طور فزاینده ای آغاز شد.

رکوردشکنی عجیب و غریب سفرها در تعطیلات اخیر

از 12 مهرماه دو میلیون و 229 هزار و 767 وسیله نقلیه در محورهای بین استانی تردد کردند که این آمار نسبت به روز قبل از آن 12 درصد و نسبت به روز مشابه در سال گذشته 35 درصد افزایش یافت.

گرچه در روزهای بعد هم تقریبا همین تعداد خودرو در محورهای مواصلاتی تردد کردند و آمارها نشان می دهد که در بازه زمانی 12 مهرماه تا 16 مهرماه فرایند سفرهای جاده ای مردم به ویژه در روزهای اخیر شدت بسیار زیادی پیدا کرده است چرا که تردد بین استانی در 16 مهرماه به دو میلیون و 647 هزار و 825 وسیله نقلیه رسید که نسبت به روز قبل از آن 36 درصد و نسبت به روز مشابه در سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است. البته این رکودشکنی عجیب و غریب نه تنها فراتر از انتظارات و پیش بینی های اجرا شده از سوی دستگاه های مختلف بود بلکه تا به امروز چنین حجم تردد و سفرهای بین استانی جاده ای طی یک سال و نیم گذشته (در دوران شیوع ویروس کرونا) به ثبت نرسیده بود.

همچنین آمارها نشان می دهد که مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی مذکور در استان های مختلف متفاوت بوده است و در این میان استان های خراسان رضوی، قم، خراسان شمالی، گلستان و مازندران به ترتیب با 67 درصد، 62 درصد، 61 درصد، 59 درصد و 54 درصد افزایش نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افزایش یافته است. از سوی دیگر براساس اطلاعات پلاک های ثبت شده در دوربین های پلاک خوان هشت میلیون و 10 هزار و 300 پلاک خودرو در بازه زمانی 12 تا 16 مهرماه (تعطیلات پایانی ماه صفر) در محورهای برون شهری رویت شدند که از این پلاک ها حدود هفت میلیون و 544 هزار دستگاه مربوط به وسایل نقلیه شخصی مردم بودند.

با وجود افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور و پایین آمدن آمار ابتلا و فوتی های کرونا این آمارهای عجیب و غریب در سفرهای مردم نگران کننده بوده و با توجه به هشدارهای مسئولان و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان مردم باید احتیاط بیشتری برای پیشگیری از توسعه شیوع مجدد کرونا در کشور به خرج دهند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1171

به "رکوردشکنی عجیب و غریب سفرها در تعطیلات اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی عجیب و غریب سفرها در تعطیلات اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید