زمان و مکان گزینشی آسیایی ها، دغدغه این روزهای کشتی؛ تمرین بر مبنای شاید!

به گزارش رپید دانلود، زمان و مکان گزینشی آسیایی ها و جهانی نامعلوم است، این روزها کشتی گیران به صورت انفرادی و بر پایه شاید تمرینات شان را در هر جایی که برای تمرین پیدا کنند، پشت سر می گذرانند.

زمان و مکان گزینشی آسیایی ها، دغدغه این روزهای کشتی؛ تمرین بر مبنای شاید!

به گزارش خبرنگاران، هیچکسی فکرش را نمی کرد که سال 2020، اینقدر برای دنیا پر از التهاب آغاز شود. این بار نه جنگی بود و نه خونریزی و موجودی ذره بینی، بشر را مستاصل کرده است.

بیماری از ووهان چین آغاز شد، اما حالا ورزش دنیا رو به تعطیلی می رود. فدراسیون های دنیای یکی پس از دیگری مسابقات شان را لغو کردند و کروناویروس هر روز در سطح دنیا، قربانیان بیشتری می گیرد.

شیوع گسترده و عجیب و غریب این ویروسِ مهارنشدنی، باعث شده که اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران هم تعطیل شود.

ستاد مقابله با کرونا در ورزش تصمیم گرفت که هیچ اردو و مسابقه ای برگزار نشود تا زنجیره ابتلا در ورزش شکسته شود. با این وجود کشتی گیران، مسابقات گزینشی المپیک را در پیش دارند و می دانند در نهایت تا چند ماه دیگر باید برای کسب سهمیه روی تشک آسیایی بروند.

در این میان رئیس اتحادیه دنیای کشتی هم تاکید داشته که در این شرایط، حفظ سلامت ورزشکاران، مهم ترین اولویت این اتحادیه محسوب می شود و پس از لغو رقابت های گزینشی آسیایی ها در قرقیزستان، دو رویداد دنیای و اروپایی کشتی گزینشی المپیک در بلغارستان و مجارستان نیز لغو شد.

نناد لالوویچ تاکید کرد که فرایند معین شدن شرکت کنندگان ما در المپیک در میدان مبارزه انجام می شود اما باید صبور و هوشیار باشیم. چرا که ویروس کرونا به موضوعی فراگیر در دنیا تبدیل شده است.

انتخابی المپیک در قاره اروپا به میزبانی مجارستان و قاره های آفریقا - اقیانوسیه در مراکش تا ماه می (اردیبهشت ماه سال 99) به تعویق افتاده، اما محل برگزاری تغییر نکرده است.

انتخابی المپیک به صورت دنیای نیز به میزبانی بلغارستان به اوایل ماه ژوئن (نیمه دوم خردادماه سال 99) موکول شده است اما برگزاری انتخابی المپیک در قاره آسیا کماکان در دست بررسی است.

گفته شده این رقابت ها شاید در خرداد برگزار شود که البته به دلیل نزدیکی آن به گزینشی دنیای، قطعاً نیاز به بررسی های بیشتر است.

همین ابهامات، کار کشتی گیران آسیایی و ایران را که یکی از مدعی ترین تیم های قاره کهن است، سخت تر از سایر قاره ها کرده است.

تیم های ملی آزاد و فرنگی ایران در 6 وزن سهمیه نگرفته اند و قطعاً تمرین کردن بر پایه شاید کار بسیار دشواری است. شایدهایی چون، شاید مسابقات در خرداد ماه برگزار شود، شاید گزینشی ها تجمیع شود، شاید المپیک به تعویق بیفتد و...

کشتی گیران در شهرهای خود با مسائل زیادی برای تمرین روبرو هستند و باشگاه ها تعطیل شده است. کشتی رشته ای است که حریف تمرینی می خواهد. این روزها تمرین کردن به یکی از سخت ترین کارهای ممکن تبدیل شده و با هر کشتی گیری که صحبت می کنیم، اولین سوالش در خصوص المپیک است که آیا به تعویق خواهد افتاد؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 222

به "زمان و مکان گزینشی آسیایی ها، دغدغه این روزهای کشتی؛ تمرین بر مبنای شاید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان و مکان گزینشی آسیایی ها، دغدغه این روزهای کشتی؛ تمرین بر مبنای شاید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید