رونمایی از شخصیت بی بی ناهید در آب منطقه ای گلستان

به گزارش رپید دانلود، خبرنگاران/گلستان در مراسمی با حضور استاندار، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیران کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان گلستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، از شخصیت بی بی ناهید به اسم محافظ آب در شرکت آب منطقه ای گلستان رونمایی شد.

رونمایی از شخصیت بی بی ناهید در آب منطقه ای گلستان

استاندار گلستان در این مراسم که عصر شنبه (17 مهرماه) برگزار گردید، اظهار کرد: عناصر حیاتی آب، هوا و خاک هر سه در معرض تهدید هستند و اگر فرایند فراوری گازهای گلخانه ای به همین منوال پیش برود، باید منتظر حوادث هولناکی چون سیل آلمان و آتش سوزی های گسترده آمریکا در همه جای دنیا باشیم.

هادی حق شناس با بیان اینکه اندازه مصرف گاز، آب و برق هر سال بیشتر می گردد و هیچ قیدی برای مصرف نداریم، گفت: حتی اگر با کمبود منابع و فراوری هم رو به رو نباشیم با عوارض ناشی از مصرف و گازهای گلخانه ای روبرو می شویم.

وی اضافه کرد: بارندگی سال آبی گذشته در استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و سطح زمین استان از بندرگز تا مینودشت نشست نموده است.

استاندار گلستان تاکید نمود: نیاکان ما در سده های پیش با ایجاد قنات ها، برترین روش مدیریت آب را داشته اند و امروز هم مصرف بهینه موثرترین راه مدیریت منابع آبی است.

حق شناس، با قدردانی از این اقدام فرهنگی بیان نمود: ایراد در سمت فراوری نیست بلکه باید سبک زندگی را تغییر دهیم و به سمت مصرف صحیح و استفاده بهینه پیش رویم.

.

سیدمحسن حسینی- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان هم در این مراسم اظهار کرد: امروز برای اینکه راستا نوینی را برای حل یک مشکل قدیمی و عمیق باز کنیم، دور هم جمع شده ایم.

وی اضافه کرد: آب در استان اندازه مشخصی دارد و جمعیت هم رو به افزایش است و باید بدانیم به چه شیوه ای از این اندازه محدود آب استفاده بهینه نمائیم.

حسینی توضیح داد: در یک سال اخیر در شرکت آب منطقه ای کارهای فنی و توسعه ای هم حجم بیشتر و هم سرعت بیشتری پیدا نموده است، ولی مسائل فرهنگی هم بسیار مهم است و باید عرف جامعه را به قوانین نزدیک کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان بیان نمود: از حدود دو سال پیش با الهام از اسطوره محافظ چشمه ها و آبها، شخصیت سازی بی بی ناهید در شرکت شکل گرفت و تبدیل به یک پیرزن مهربان و خوش بیان قصه گو شد که برای بچه ها و نوجوانان پذیرش بیشتری دارد و قرار است با ساخته شدن عروسک هایش در دسترس بچه ها قرار گیرد و در رسانه ها و از جمله صدا و سیما با نگاه حفاظت از منابع آبی استان قصه گویی کند.

وی اظهار داشت: هدف ما از طرح این شخصیت، این است که بچه ها را از همان ابتدا به طور ناملموس با مسائل آب آشنا کنیم تا اهمیت آب در عمق جانش نهادینه گردد تا بتواند در حفاظت منابع آب همواره کوشا باشد.

محبوبه رجب نسب- مدیر کل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان گلستان هم در این مراسم بیان نمود: برای اینکه بچه ها به حال خوش برسند احتیاجمند برنامه های مدون و کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت هستیم و ما در دستگاه های فرهنگی و فنی باید پیوست فرهنگی را در اولویت برنامه ها و طرح های خود قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در کشور با موضوع بحران آب روبرو هستیم و برای پیشگیری موضوع اصلی و مهم فرهنگ سازی است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از آب منطقه ای گلستان، رجب نسب گفت: چه برای ما چه برای بچه ها، باید کار فرهنگی همگانی ایجاد کرد و کار فرهنگی هم مستلزم زمان است و از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هم برای توجه به این احتیاج بچه ها تشکر می کنیم و امید است در برنامه های بعدی با بهره گیری از این عروسک محافظ آب بتوانیم اقدامات بیشتری جهت آگاهی رسانی بچه ها انجام دهیم که شرکت آب منطقه ای برنامه هایی در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1169

به "رونمایی از شخصیت بی بی ناهید در آب منطقه ای گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از شخصیت بی بی ناهید در آب منطقه ای گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید