راه چاره نجات زمین و توسعه پایدار رعایت حقوق محیط زیست است

به گزارش رپید دانلود، خبرنگاران/بوشهر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به مناسبت رویداد ساعت زمین پیامی منتشر کرد.

راه چاره نجات زمین و توسعه پایدار رعایت حقوق محیط زیست است

در متن پیغام فرهاد قلی نژاد آمده است:

رویداد ساعت زمین تاکید نماینده و یادآور احترام به تنها سیاره قابل زیستن و احترام به اصول محیط زیستی است. رویداد ساعت زمین می خواهد یادآوری کند که ما انسان ها باید زمین و خاک، آب و هوا را به عنوان منابع زیستی حفاظت کنیم زیرا این منابع محدود و البته لازمه حیات و زندگانی هستند.

امروزه زمین مادر حیات ما با آلودگی های فراوان و بحران های محیط زیستی روبرو و اگر درمانی برای زخم های زیست محیطی آن را چاره نکنیم حیات زمین و سپس حیات ما انسان ها و همه موجودات زنده به خطر خواهد افتاد.

ما انسان ها باید همه با هم با هر رنگ و نژاد، قومیت و ملیت کوشش کنیم زمین و محیط زیست خود را حفاظت نموده و امانت دار حقوق نسل های آینده باشیم.

سال جاری رویداد ساعت زمین در حالی شکل می گیرد که مردم سراسر جهان با بحران بیماری کرونا روزگاری سخت را تجربه می نمایند. بحران بیماری کرونا دوباره به بشر نشان داد که بسیاری از مسائل همانند مسائل بهداشتی و محیط زیستی فراتر از مرزها بوده و بسیاری از بحران ها مرزهای قراردادی کشورها را درنوردیده و زندگی و رفاه انسان ها را نشانه خواهد گرفت. بنابراین سران کشورها در سایه صلح و دوستی در قالب توافق های بین المللی می توانند به حفاظت از محیط زیست و زمین بپردازند.

احترام به زمین و حیات انسانها باید اندیشه و هدفی فراتر از بازی های سیاسی کشورهای توسعه یافته ای باشد که با زور و سلطه خود سعی دارند کشورهای در حال توسعه را مطیع خود ساخته و حقوق زیست محیطی آنان را نادیده بگیرند. بنابراین امروز راه حل نجات زمین و توسعه پایدار آن، احترام به اصول محیط زیست هم در داخل کشورها و در سطح بین المللی و منطقه ای و در نهایت رعایت حقوق محیط زیست است.

امیدوارم کشورمان ایران عزیز، و همه جهان با گذر از بحران بیماری کرونا روزگاری خوش و خرم داشته و همه بتوانیم با توجه به اصل پنجاهم قانون اساسی وظیفه همگانی خود را یعنی حفاظت از محیط زیست بیشتر عملی نماییم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 255

به "راه چاره نجات زمین و توسعه پایدار رعایت حقوق محیط زیست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره نجات زمین و توسعه پایدار رعایت حقوق محیط زیست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید