دورخیز ترکیه برای فروش 15 میلیارد دلار مسکن

به گزارش رپید دانلود، جلال ابراهیمی گفت: انجمن جذب سرمایه گذار ترکیه اعلام نموده در حوزه اموال غیرمنقول که مسکن اصلی ترین بخش آن به شمار می رود، باید 15 میلیارد دلار سرمایه جذب گردد. تا به امروز ترکیه توانسته از 48 کشور دنیا سرمایه گذارانی برای این حوزه جذب کند و در سال های آینده بنا دارد این عدد به بالاتر از این نیز برسد.

دورخیز ترکیه برای فروش 15 میلیارد دلار مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گفته وی، سرمایه گذاران خارجی در ترکیه پیش از آنکه به سپرده گذاری در بانک علاقه داشته باشند، ترجیح می دهند پول خود را در حوزه هایی مانند مسکن وارد نمایند و البته به این ترتیب سرمایه خود را از سوی دولت تضمین شده ببینند.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه در پاسخ به این سوال که چه میزان از سرمایه گذاری های اجرا شده در این کشور به منظور دریافت اقامت اجرا شده، شرح داد: بر اساس براوردهای اجرا شده در کنار مسکن، فروش کارخانه، مشارکت در کشاورزی و صنعت و خرید زمین های کشاورزی نیز از سوی خارجی ها در ترکیه ادامه دارد اما در مجموع 27 درصد از سرمایه گذاران جدید با هدف دریافت پاسپورت ترکیه یا اقامت دائم در این کشور، سرمایه گذاری نموده اند.

ابراهیمی با بیان اینکه ترکیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی، برنامه ریزی ویژه ای داشته است، شرح داد: این کشور در تمام سفارت خانه های خارجی، به هشت زبان زنده جهان، شرایط و مقدمات سرمایه گذاری در این کشور را تشریح نموده و مقدمات ورود آنها به این کشور را فراهم نموده است.

وی ادامه داد: ترکیه حتی در میان سرمایه گذاران نیز هدف گذاری های خاصی نموده است. جذب سرمایه گذاران دو کشور روسیه و انگلیس برای این کشور اهمیت فراونی دارد و از سوی دیگر جذب پزشکان و مهندسان نیز برای ترکیه اهمیت فراوانی دارد. هرچند آمارها نشان می دهد که در سال گذشته خرید و فروش خانه در ترکیه کاهش یافته اما این برنامه از سوی ترکیه پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایسنا، آمارهایی که از شرایط بازار مسکن ترکیه منتشر شده نشان می دهد که سرمایه گذاران ایران در سال های گذشته یکی از اصلی ترین مشتریان خانه در ترکیه بوده اند.

استانبول اصلی ترین مقصد سرمایه گذاری ایرانی ها بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 872

به "دورخیز ترکیه برای فروش 15 میلیارد دلار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز ترکیه برای فروش 15 میلیارد دلار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید