جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن 99

به گزارش رپید دانلود، شاخص بورس امروز را صعودی شروع کرد و در 25 دقیقه ابتدای معاملات امروز شاهد رشد 25 هزار و 500 واحدی شاخص کل بودیم. تا این لحظه شاخص کل 2.15 درصد و شاخص هم وزن 0.94 درصد رشد نموده که نشان می دهد شرکت های کوچک همراهی چندانی در فرایند صعودی بورس ندارند. بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل امروز بر عهده نماد های فولاد، فملی، شستا، کچاد، تاپیکو، وبملت و کگل است.

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن 99

اکثریت بازار سبزرنگ است

به گزارش خبرنگاران، در ساعات اولیه معاملات امروز از مجموع 321 نماد معامله شده شاهد افزایش قیمت سهام در 251 نماد هستیم و 70 نماد دیگر فرایند نزولی دارند. همچنین در بازار فرابورس امروز 140 نماد با رنگ سبز به تابلو معاملات آمده اند و 86 نماد ارزش سهام خود را از دست داده اند. موردی که نشان می دهد امروز اکثریت با نماد های صعودی است، اما همچنان بعضی سهامداران بورس در حال ضرر هستند.

نقشه بازار در ابتدای معاملات روز شنبه چهارم بهمن ماه (برای مشاهده در ابعاد عظیمتر، روی عکس کلیک کنید)

آنالیز نقشه بازار در ساعات ابتدایی نشان می دهد گروه محصولات شیمیایی با بیشترین آمار معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفته. در این گروه اغلب نمادها صعودی هستند و شاهد تشکیل صف خرید برای بوعلی، زاگرس، نوری، آریا، شیران، شپترو، قرن، تاپیکو و شپارس هستیم. صندوق های سرمایه گذاری ETF همچنان پیشتازی می نمایند و قیمت واحدهای اغلب صندوق های بیش از پنج درصد رشد نموده است. از جمله آنها می توان به آوا، سرو، کاردان و ارزش اشاره نمود. در گروه خودرو و ساخت قطعات تعداد نمادهای قرمز بیشتر است، اما شرکت های عظیم گروه از جمله خودرو، خساپا، خگستر و خپارس صف خرید دارند. محصولات غذایی به فرایند صعودی برگشته اند، اما غنوش، غبهنوش و غاذر در این فرایند همراهی نمی نمایند. در بین فلزات اساسی فنورد، فرزین و زنگان از معدود نمادهای قرمز هستند و دیگران عموما صف خرید دارند. بانک ها و موسسات اعتباری یکدست سبزپوش هستند و شاهد تشکیل صف خرید برای لیدرهای بانکی هستیم. سیمانی ها، سرمایه گذاری ها، استخراج کانه های فلزی، نهادهای اقتصادی، ماشین آلات، فرآورده های نفتی، بیمه ها، هولدینگ ها، عرضه برق و گاز و ... از جمله گروه های سراسر سبزرنگ بازار امروز هستند.

ارزش صف های خرید، دوبرابر صف های فروش

در میانه معاملات امروز ارزش صف های خرید تشکیل شده در بازار حدود دو برابر ارزش صف های فروش است. طوری که در لحظه نگارش این متن، حدود 241 نماد که 38 درصد بازار سرمایه را تشکیل می دهند، صف خرید به ارزش مجموع چهار هزار و 300 میلیارد تومان دارند. در طرف مقابل در این بازار سبزرنگ، برای 95 نماد که 15 درصد بازار را تشکیل می دهند، شاهد صف فروش به ارزش حدود دو هزار و 200 میلیارد تومان هستیم.

پالایش؛ سنگین ترین صف خرید بازار

در اتفاقی شگفت انگیز، صندوق پالایشی یکم که با ضرر 50 درصدی اش معروف شده بود، حالا شاهد تشکیل صف خرید است و در بازار امروز در صدر فهرست سنگین ترین صف های خرید قرار گرفته است. تا جایی که ارزش صف پالایش با رشد قیمت 10 درصدی، به حدود 432 میلیارد تومان می رسد. شپنا با صف خرید 361 میلیارد تومانی در مقام دوم واقع شده است و ارزش صف خرید دارا یکم به حدود 165 میلیارد تومان می رسد و این صندوق را در مقام سوم سنگین ترین صف خرید قرار داده است. از جمله دیگر نمادهای دارای صف خرید سنگین در بازار امروز می توان به شستا، شتران، وتجارت، وپارس، سپیدار، رافزا، شرانل، اعتماد، شغدیر و غگیلا اشاره نمود.

کدما؛ سنگین ترین صف فروش بازار

در بازار سبزرنگ امروز، نماد کدما با صف فروش 76 میلیارد تومانی در صدر فهرست سنگین ترین صف های فروش واقع شده است. خموتور با 49 میلیارد تومان صف فروش در رتبه دوم و غگرجی با صف فروش 41 میلیارد تومانی در رتبه سوم قرار دارند. ثفارس، بکاب، غدام، وآذر، گدنا، کرمان، شتوکا و وآوا از دیگر نماد های دارای صف فروش سنگین در بازار امروز هستند.

ادامه امیدواری به بورس با جهش 38 هزار واحدی شاخص

شاخص کل بورس تهران در سرانجام معاملات امروز شنبه چهارم بهمن ماه با جهش 38 هزار و 92 واحدی به رقم یک میلیون و 222 هزار و 71 واحد رسید و به کانال 1.2 میلیونی برگشت. در این روز شاخص کل 3.22 درصد و شاخص هم وزن 1.67 درصد رشد کردند که نشان می دهد شرایط برای شرکت های عظیم بهتر است. طوری که پارسان، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل گذاشتند.

نقشه بازار در سرانجام معاملات روز شنبه چهارم بهمن ماه (برای مشاهده در ابعاد عظیمتر، روی عکس کلیک کنید)

صندوق های سرمایه گذاری تا سرانجام معاملات امروز با هجوم خریداران روبرو شدند. قیمت واحد های سرمایه گذاری اغلب صندوق های ETF بیش از پنج درصد و بعضا تا 18 درصد در یک روز رشد کرد و آن هایی که محدودیت دامنه نوسان دارند، به صف خرید رسیدند. محصولات شیمیایی صف های خرید خود را تا سرانجام معمالات حفظ کردند و شتوکا، شاروم و فسا از معدود نماد های قرمز این گروه بودند. در فلزات اساسی هم شرایط مشابهی را شاهد بودیم و به جز فالوم، فوکا و فنورد همه نماد ها سبزرنگ بودند. سردسته شان ذوب بود که امروز با بازگشایی بدون دامنه نوسان تا 18 درصد افزایش قیمت سهام را پشت سر گذاشت. در گروه غذایی شرایط دوگانه ای را شاهد بودیم. غنوش، خودکفا، غبهنوش، غپینو، غمینو و غاذر از جمله نماد های قرمز و غگل، غپآذر، غزر و غویتا از جمله نماد های سبز این گروه بودند. امروز بیمه ها به جز آسیا و کوثر، دارویی ها به جز داوه، بانک ها، کانی های غیرفلزی به جز کرازی، سیمانی ها، زراعت بجز زگلدشت و زشگزا، رایانه به جز پرداخت، کاشی و سرامیک، کانه های فلزی به جز کاما، ماشین آلات، قندی ها به جز قثابت، هولدیتگ ها، نهاد های اقتصادی و فرآورده های نفتی همگی شرایط مساعد و رو به رشدی را شاهد بودند.

توقف ارزش معاملات زیر 12 هزار میلیارد

معامله گران بورس امروز حدود پنج میلیارد و 611 میلیون سهام، حق تقدم و اوراق اقتصادی را در قالب 815 هزار معامله به ارزش هفت هزار و 143 میلیارد تومان دادوستد کردند. اگر معاملات چهار هزار و 782 میلیارد تومانی فرابورس را هم در نظر بگیریم، ارزش کل معاملات امروز بازار سرمایه به رقمی حدود 11 هزار و 925 میلیارد تومان می رسد که رقم چندان قابل توجهی نیست و برای تضمین فرایند صعودی باید شاهد ارزش بیشتر معاملات روزانه باشیم. امروز نماد های کاما، ثبهساز، ولپارس، ثامید، امین، سیتا و آسیا پرتراکنش ترین نماد های بورسی بودند و این فهرست در بازار فرابورس در اختیار نماد های چخزر، سپیدار، وسپهر، شاروم، ذوب، زملارد و کرمان بود.

این گزارش به روزرسانی می گردد...

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 781

به "جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید