توضیح وزارت خارجه آمریکا درباره رفع تحریم 3 مقام سابق ایران

به گزارش رپید دانلود، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ارتباطی بین رفع تحریم سه مقام سابق دولت ایران و مذاکرات جاری در وین برای مشخص سرنوشت برجام، وجود ندارد.

توضیح وزارت خارجه آمریکا درباره رفع تحریم 3 مقام سابق ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت ارتباطی بین لغو تحریم های سه مقام سابق دولت ایران و مذاکرات جاری در وین برای مشخص سرنوشت برجام، وجود ندارد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای گفته بود که وزارت های خارجه و خزانه داری آمریکا تحریم ها علیه سه مقام سابق دولت ایران و دو شرکتی که پیشتر در خرید، فروش، انتقال، یا بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران دخیل بودند، را در نتیجه تغییر شرایط یا رفتار از سوی طرف های تحریم شده، رفع می کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به همین دلیل گفت که قطعا هیچ ارتباطی بین حذف نام (افراد و شرکت ها) و مذاکرات وین برای مشخص سرنوشت توافق هسته ای سال 2015 وجود ندارد.

پرایس در این رابطه اضافه کرد که این یک روال معمول و فنی مطابق با اصول تحریم ها و فرایندهای اداری است که وزارت خزانه داری آمریکا به طور معمول بررسی و اقدام مناسب را صورت می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مذاکرات وین ادامه داد که با وجود پیشرفت در دوره های قبلی مذاکره، همچنان چالش ها باقی مانده و مسائل بزرگ باعث اختلاف میان طرفین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1034

به "توضیح وزارت خارجه آمریکا درباره رفع تحریم 3 مقام سابق ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح وزارت خارجه آمریکا درباره رفع تحریم 3 مقام سابق ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید