با این بازی ها، تقسیم کار را در خانه به بچه ها آموزش بدهید

به گزارش رپید دانلود، 1. بر روی یک برچسب یا تکه کاغذ، نوید یک امتیاز مانند خوردن شیرینی یا بازی دیجیتال را به فرزندتان بدهید، برگه را زیر یک ظرف دکوری یا گلدان قرار دهید. حالا به فرزندتان بگویید او تنها وقتی به پاداش می رسد که خانه را گردگیری نموده باشد.

با این بازی ها، تقسیم کار را در خانه به بچه ها آموزش بدهید

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

2. لیست کارهای روزانه فرزندتان را روی یخچال بزنید و از او بخواهید تا با انجام هر کدام از کارهای نوشته شده در لیست، یک تیک کنار آن بزند. در خاتمه روز، او با داشتن 5 تیک، یک پاداش دارد. ممکن است 10 تا 15 دقیقه استفاده بیشتر از تلویزیون یا بازی دیجیتال یک پاداش جذاب برای او باشد.

3. اگر چند فرزند دارید، لیستی از کارهایی که فرزندانتان می توانند انجام دهند را روی برچسب هایی به صورت جداگانه بنویسد. هر زمان کسی کاری انجام دهد می تواند آن برچسب را به دست بیاورد. در خاتمه هفته کسی که بیشترین برچسب را داشته باشد، پاداش ویژه ای خواهد گرفت.

4. پس از صرف وعده غذایی، برای اینکه از دور شدن اعضای خانواده از سفره و رها کردن وسایل غذا جلوگیری کنید، مسابقه 5 تا 10 دقیقه ای خود را آغاز کنید و از فرزندان تان بخواهید شما را در مرتب کردن میز غذا یاری نمایند و در صورت همراهی، به آنها پاداش دهید. این پاداش می تواند، دسر، نوشیدنی یا چیزی شبیه به این باشد.

در این زمینه بخوانید:

با این 7 مهارت نوجوان خود را به تقسیم کار در خانه تشویق کنید

5. لیستی از وسایل سرگردان در خانه تهیه کنید. یک مسابقه 5 تا 10 دقیقه ای ترتیب دهید و از فرزندان خود بخواهید تا وسایل را سر جای خود قرار دهند، کسی که وسیله های بیشتری را مرتب کند پاداش می گیرد. احتمالا تنقلات و میان وعده های هیجان انگیز می تواند پاداش خوبی باشد.

6. بخشی از روز را به انجام بازی های خانوادگی اختصاص دهید، بازی هایی که همه اعضای خانواده توانایی انجام آن را داشته باشند. در خاتمه هر بازی، بازنده باید یکی از کارهای خانه را انجام دهد.

7. جوراب بازی یک روش ساده برای تمیز کردن اتاق بچه ها است. سبدی از جوراب های تمیز آماده کنید. بازی به این شکل است که بچه ها باید هر لنگه جوراب را از سبد بیرون بیاورند، در سبد خود قرار دهند و برای پیدا کردن لنگه دیگر در سبد به جست و جو بگردند. کسی که جفت های جوراب کمتری را پیدا کند، با یکی از همان لنگه جوراب ها اتاق خود را گردگیری می نماید.

8. مسابقه مهارت برگزار کنید و به کسی که بتواند کاری را بهتر انجام دهد جایزه بدهید. جایزه می تواند دادن یک سکه به کودک باشد تا آن را درون قلک پس انداز خود بیندازد.

منبع: scholastic

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 688

به "با این بازی ها، تقسیم کار را در خانه به بچه ها آموزش بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این بازی ها، تقسیم کار را در خانه به بچه ها آموزش بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید