انتقال بچه ها پناهجو به پایگاه های نظامی تگزاس

به گزارش رپید دانلود، در پی شرایط بحرانی در مرز جنوبی آمریکا، پنتاگون موافقت نموده است که هزاران کودک پناهجوی بدون همراه را به دو پایگاه نظامی در ایالت تگزاس انتقال دهد.

انتقال بچه ها پناهجو به پایگاه های نظامی تگزاس

به گزارش خبرنگاران از فارس، در پی جنجال های هفته های اخیر در مورد بازداشت طولانی مدت بچه ها پناهجوی بدون همراه در مرز آمریکا، پنتاگون با درخواست انتقال بچه ها پناهجوی بدون همراه که در مرز آمریکا بازداشت شده اند، به دو پایگاه نظامی در تگزاس موافقت کرد.

بنا بر گزارش شبکه روسی راشاتودی، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شب گذشته (چهارشنبه شب) به وقت محلی طی بیانیه ای با اعلام این خبر توضیح داد که ارتش آمریکا با درخواست وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا (HHS) برای اسکان موقت پناهجویان زیر سن قانونی در تأسیسات نظامی موافقت نموده است.

طبق این گزارش، بچه ها پناهجوی بدون همراه قرار است به پایگاه هوایی لاکلند در پایگاه مشترک سن آنتونیو تگزاس و پایگاه فورت بلیس ایالت تگزاس منتقل شوند.

وزارت بهداشت و خدمات درمانی آمریکا درخواست نموده است که پنج هزار کودک پناهجو در پایگاه نظامی فورت بلیس و 300 کودک پناهجو در پایگاه لاکلند نگه داشته شوند که هنوز کاملاً معین نیست پنتاگون دقیقاً با این درخواست موافقت نموده یا خیر.

انتقال بچه ها پناهجو به دو پایگاه نظامی تگزاس در شرایطی صورت می گیرد که سیاست های جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای تسهیل پذیرش پناهجویان موجب هجوم انبوهی از پناهجویان کشورهای همسایه آمریکا به مرز جنوبی ایالات متحده شده است.

طبق این گزارش، در حال حاضر بیش از 15 هزار و 500 جوان پناهجو در حال حاضر در بازداشت گشت مرزی آمریکا هستند که این تعداد بین مراکز اداره گمرک و محافظت مرزی و پناهگاه های دیگر تقسیم شده اند که از نظر شرایط زیستی در شرایط چندان مناسبی قرار ندارند.

اخیراً تصاویری از مراکز اسکان موقت پناهجویان منتشر شده است که بچه ها پناهجو را در اتاق هایی شلوغ و کوچک نشان می دهد که بر روی زمین در شرایط نامناسبی خوابیده بودند.

اوایل هفته جاری، بایدن به دنبال انتشار گزارش های رسانه ها از شرایط اسفناک پناهجویان در مرز آمریکا گفت که به زودی از مرز جنوبی آمریکا بازدید خواهد نمود اما کامالا هریس معاون بایدن در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد احتمال بازدید از منطقه مرزی آمریکا، پس از آنکه به این سؤال خندید، ابروان خود را بالا انداخت که این حرکت وی موجی از نقدها را به همراه داشت.

طبق این گزارش، دولت بایدن همچنین مجبور شد به دنبال افزایش نقدها، روز سه شنبه هفته جاری تصاویری از دو مرکز مرزی در تگزاس که بچه ها پناهجوی بدون همراه در آن جا جای داده شده اند، منتشر کند.

همزمان با انتشار تصاویری از پناهگاههای مرزی آمریکا، دولت بایدن به دلیل عدم تمایل برای ارائه دسترسی رسانه ها به مراکز مهاجران به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

در حالی که اداره گمرک و گشت مرزی آمریکا همچنان اجازه بازدید را برای رسانه ها فراهم نیاورده است اما دو ویدئو و 44 تصویری را از این مراکز مرزی منتشر کرد که در آن ها شرایط موجود در مراکز مرزی شهرهای دونا و ال پاسو ایالت تگزاس را نشان می دهد.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده، بچه های را نشان می دهد که در سالن هایی روی زمین خوابیده اند و فویل هایی را برای گرم نگه داشتن خود روی خود کشیده اند.

بایدن که به سرعت پس از روی کار آمدن، به لغو سیاست های سختگیرانه ترامپ در قبال مهاجران روی آورد، هم اکنون با زیرپاگذاشتن عمل به وعده های خود، شیوع بیماری همه گیر کرونا را بهانه نموده و می گوید که اکنون زمان آن نیست که پناهجویان به سمت ایالات متحده آمریکا روانه شوند اما با این حال، همچنان هزاران پناهجو پس از آن که بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا روی کار آمد، به امید یک زندگی بهتر به سمت مرزهای آمریکا هجوم بردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 896

به "انتقال بچه ها پناهجو به پایگاه های نظامی تگزاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال بچه ها پناهجو به پایگاه های نظامی تگزاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید