آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا

به گزارش رپید دانلود، در پی مثبت شدن تست آلودگی بالهای مرغ منجمد برزیلی به ویروس کرونا، دولت محلی به مصرف نمایندگان در شهر شنزن هشدار داد در هنگام خرید غذای منجمد وارداتی احتیاط نمایند.

آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، به نظر می رسد نمونه مثبت اعلام شده از سطح گوشت بوده در حالی که موارد قبلی که آلودگی آنها به ویروس کرونا مثبت اعلام شده بود مربوط به سطح بسته بندی غذای دریایی منجمد وارداتی در چین بودند.

طبق اطلاعات به ثبت رسیده، این گوشت منجمد از کارخانه اورورا الیمنتوس از ایالت جنوبی سانتا کاتارینا وارد شده است.

در بیانیه دولت محلی آمده است که تست آلودگی به کرونای افرادی که با این محصول در تماس بوده اند و تسهای محصولات مرتبط همگی منفی بوده است. با این حال از مصرف نمایندگان خواسته شده است در هنگام خرید محصولات غذایی و دریایی منجمد وارداتی احتیاط نمایند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تست آلودگی به ویروس کرونای سه نمونه بسته بندی غذای دریایی منجمد وارداتی در یانتای که شهری شمالی در استان شاندونگ است، مثبت اعلام شد. تلویزیون دولتی روز چهارشنبه اظهار داشت آزمایش سطح بسته بندی میگوی منجمد اکوادوری در رستورانی در ووهو از نظر آلودگی به ویروس کرونا مثبت بوده است.

وزارت کشاورزی برزیل از مقامات چین خواهان اطلاعات برای یاری به روشن شدن مسئله آلودگی این محصول به ویروس کرونا شده است. این وزارتخانه با اشاره به گزارشهای فائو و سازمان جهانی بهداشت، تاکید نموده که هیچ مدرک علمی درباره انتقال کووید 19 به وسیله بسته بندی غذای منجمد وجود ندارد. همچنین بر اجرای پروتکلهای سخت گیرانه در زمینه سلامت مواد غذایی تاکید نموده است.

سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه اظهار داشت هیچ شواهدی از انتشار ویروس کرونا به وسیله غذا یا بسته بندی غذا مشاهده ننموده است و از مردم خواست نگران وارد شدن ویروس به زنجیره غذایی نباشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 410

به "آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید