آغاز عملیات امنیتی ارتش عراق علیه بقایای داعش در دیالی

به گزارش رپید دانلود، نیروهای ارتش عراق و نیروهای حشد شعبی امروز (یکشنبه) عملیات امنیتی با هدف تعقیب و پیگرد باقیمانده های داعش آغاز کردند.

آغاز عملیات امنیتی ارتش عراق علیه بقایای داعش در دیالی

به نقل از سومریه نیوز، طالب الموسوی، فرمانده عملیات حشد شعبی در استان دیالی با صدور بیانیه ای گفت، این عملیات صبح امروز (یکشنبه) توسط تعدادی از تیپ ها آغاز شد.

در این عملیات تیپ های 1 ،4، 20، 23،24، 28 و 110 با پشتیبانی جنگنده های ارتش عراق و همچنین تمامی معاونت ها و مدیریت های سازمان حشد شعبی در این عملیات مشارکت دارند.

الموسوی در بیانیه خود همچنین گفت، نقشه این عملیات با همکاری فرماندهی عملیات دیالی و لشکر پنجم ارتش عراق تنظیم شده است و در حال حاضر در دو محور شرق دیالی و محور غرب رودخانه دیالی در شمال جلولاء اجرا می شود.

از سوی دیگر، وزارت دفاع عراق از انجام حمله ای هوایی به استان دیالی خبر داد که در نتیجه آن یکی از اعضای گروه تروریستی داعش کشته و مخفیگاه متعلق به گروهک های تروریستی تخریب شد.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای گفت، جنگنده های نیروی هوایی با هماهنگی لشکر پنجم حمله هوایی را انجام دادند که در نتیجه آن یکی از اعضای گروه تروریستی داعش به هلاکت رسید و یکی از مخفیگاه های گروهک های تروریستی در منطقه زور الاصلاح در شهرستان جلولاء واقع در شمال شرقی استان دیالی تخریب شد که داخل آن چندین قبضه سلاح و تجهیزات مختلف وجود داشت.

پیشتر، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دستورالعمل هایی را در خصوص لزوم تداوم عملیات تعقیب و گریز باقیمانده های اعضای گروه تروریستی داعش صادر کرد.

تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق پیشتر گفت، تعداد اعضای گروه تروریستی داعش در عراق کمتر از هزار تن تخمین زده شده است.

وی در ادامه افزود، نیروهای امنیتی همواره در حالت آماده باش هستند و داعشی ها را از طریق عملیات هوایی و دوربین های نظارتی رصد می کنند که این امکان را به آنها می دهد که اعضای داعش را به هلاکت برسانند و یا بازداشت کنند.

نیروهای امنیتی عراق به عملیات تفتیش و بازرسی، پاکسازی و تعقیب باقیمانده های داعش در سرتاسر عراق برای تضمین عدم بازگشت مجدد اعضای داعش و عناصر فراری آن به عراق ادامه می دهند.

عراق دسامبر 2017 پس از حدود چهار سال درگیری خاک خود را از کنترل داعش آزاد کرد اما همچنان این گروه تروریستی در مناطقی که کنترل آنها را از دست داده، دست به عملیات نظامی می زند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 889

به "آغاز عملیات امنیتی ارتش عراق علیه بقایای داعش در دیالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات امنیتی ارتش عراق علیه بقایای داعش در دیالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید